Trump czy Biden? Kampania prezydencka w USA na ostatniej prostej

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 20:58
Tegoroczny wyścig do Białego Domu jest silnie naznaczony wpływem koronawirusa na życie społeczne w Stanach Zjednoczonych. Do wzrostu napięć przyczyniają się m.in. wysoki wzrost bezrobocia, demonstracje ruchu Black Lives Matter, spadek poziomu PKB i obawy o stan służby zdrowia.
Zwolennicy urzędującego prezydenta na wiecu w Portsmouth, New Hampshire
Zwolennicy urzędującego prezydenta na wiecu w Portsmouth, New HampshireFoto: PAP/Portsmouth, New Hampshire

Sondaże wskazują, że przewaga należy do kandydata Demokratów, Joe Bidena. Z kolei osłabiony epizodem zakażenia groźnym wirusem Donald Trump robi wszystko, aby pokazać, że choroba nie pogorszyła jego zdrowia.

Jakie są słabe i mocne strony obu kandydatów? Komu bardziej przysłuży się sprawa pandemii koronawirusa? Czy konflikt z Chinami zaszkodzi obecnemu gospodarzowi Białego Bomu? Co może się jeszcze zmienić w ciągu trzech tygodni, które pozostały do dnia elekcji? Jakie konsekwencje dla Polski może mieć wygrana jednego lub drugiego kandydata?

Gośćmi audycji będą prof. Zbigniew Lewicki oraz Tomasz Wróblewski, analityk polityczno-gospodarczy.

***

Na audycję "Klub Trójki" w czwartek (22 października) między godz. 22.05  a 23.00 zaprasza Piotr Semka.

Zobacz więcej na temat: Piotr Semka

Czytaj także

Strajk w Stoczni Szczecińskiej. Kulisy wydarzeń z sierpnia 1980 roku

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 22:03
Strajk w Stoczni Szczecińskiej rozpoczął się 18 sierpnia 1980 roku. – Pierwsze spotkanie zrobiliśmy już w czerwcu. Stocznia miała dobre wyniki pracy, ale ludzie mało zarabiali. Ciągle żyliśmy tym, co wywalczyliśmy w 1971 roku, choć kolejne przywileje były dobierane – wspomina Stanisław Wądołowski, lider strajku w szczecińskiej Stoczni im. Warskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wiosna Solidarności" jesienią 1980

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 22:00
Wrzesień, październik i listopad 1980 roku były pierwszymi miesiącami tworzenia się ruchu społecznego pod auspicjami NSZZ "Solidarność". – To było tak, jakby w mroku nagle wybuchło światło – wspominał w Trójce Roman Bielański, jeden z założycieli NSZZ "Solidarność" w Zakładach Ursus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Irlandia: fenomen odlotów dzikich gęsi

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 22:15
Tym poetyckim zwrotem sami Irlandczycy określają zjawisko, kiedy młodzi ludzie prześladowani po upadku kolejnego powstania, bez żadnych perspektyw na przyszłość, uciekali do innych krajów Europy. Tam często robili kariery, ale marzyli, by stworzyć jednostki irlandzkie i z bronią w ręku wrócić do ojczyzny.
rozwiń zwiń