Przyroda w obiektywie. Festiwal Wizje Natury

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 23:00
W Wielkanocny Poniedziałek zaprosiliśmy Państwa na wieczorny, wirtualny spacer po najpiękniejszych miejscach w Polsce, ale nie tylko... Naszymi przewodnikami byli niezwykli fotografowie przyrody, ludzie pełni pasji, ale też dostarczający swoją pracą wielu wzruszeń i pozytywnych emocji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Forum- / Ardea

Związek Polskich Fotografów Przyrody stworzył wirtualne galerie ze zdjęciami będącymi głównie efektem konkursów o tytuł fotografa roku. Każde zdjęcie to właściwie dzieło sztuki. 

namiot bushcraft Shutterstock 1200.jpg
Odpoczynek w środku lasu. Bushcraft to nowe hobby wielu Polaków

 Warto wyjść na zewnątrz i uważnie przyjrzeć się temu, co nas otacza. Podstawą fotografii przyrodniczej i w ogóle obserwacji przyrody jest uważność. W tej chwili mamy piękną wiosnę – pogoda bywa raz lepsza, raz gorsza, ale to akurat w niczym nie przeszkadza. Trzeba wyjść z domu, poszukać kawałka lasu czy łąki, popatrzeć, co przebija się przez trawę  mówiła Paulina Surniak i równocześnie zachęcała do odwiedzenia strony PZFP.  Mamy bardzo różnorodne zdjęcia: krajobrazowe, zdjęcia ssaków, ptaków, owadów, roślin  dodała.


Posłuchaj
53:45 2021_04_05 22_05_16_PR3_Klub_Trojki.mp3 Dlaczego warto fotografować przyrodę (Klub Trójki)

 

 Fotografowanie daje nam satysfakcję z wyjątkowego ujęcia, uchwycenia czegoś bardzo pięknego, natomiast to jest tylko efekt finalny. Mam głębokie przekonanie, że robimy to, aby być z przyrodą, obserwować ją, trochę odpocząć, zobaczyć świat z zupełnie innej strony  podkreślał Jerzy Grzesiak.  Najlepiej wyjść wcześnie rano, wtedy przyroda jest najbardziej atrakcyjna, mamy też dobre światło do fotografowania. To nie musi być dzikie miejsce, warto znaleźć coś w swojej okolicy, choćby park miejski, który na przykład obfituje w różne gatunki ptaków  radził fotograf.

W tym roku ZPFP organizuje kolejną edycję Festiwalu Wizje Natury, który przyciąga twórców z całego świata. Trwa przyjmowanie zgłoszeń. W internecie zobaczyć efekty ubiegłorocznego Festiwalu Wizje Natury – unikatowe zdjęcia przyrody i filmy. 

Wizje Natury 2020 - trailer / Związek Polskich Fotografów Przyrody

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Paulina Surniak oraz Jerzy Grzesiak (członkowie Związku Polskich Fotografów Przyrody oraz laureaci wielu prestiżowych konkursów fotograficznych, w tym wyróżnienia w najważniejszym konkursie fotografii przyrodniczej na świecie  Wildlife Photographer of the Year)
Data emisji: 05.04.2021
Godzina emisji: 22.05

pr/kr

Czytaj także

"Operacja Czysta Rzeka" z Bugu rozpłynęła się na całą Polskę

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 23:15
"Operacja Czysta Rzeka" to pierwsza w historii tak wielka, skoordynowana akcja społecznego sprzątania rzek w Polsce na całej ich długości, z uwzględnieniem dopływów, a także brzegów i okolic. Przybrała naprawdę duże rozmiary i obejmuje ponad 40 lokalizacji wzdłuż Bugu, są także chętni do sprzątania Biebrzy, Narwi, Wieprza, Liwca, Tyśmienicy czy nawet Czarnej Hańczy i Wisły.
rozwiń zwiń