Wojciech Tochman o dramacie Rwandy w "Klubie Trójki"

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2010 16:01
Gościem Jerzego Sosnowskiego był reportażysta Wojciech Tochman, którego wstrząsająca książka o ludobójstwie w Rwandzie 1994 r. niedawno trafiła do księgarń.

/

Już pierwsze strony nowej książki Wojciecha Tochmana  "Dzisiaj narysujemy śmierć" wstrząsają czytelnikiem. Ogrom okrucieństwa, jakie autor opisuje jest wprost niewyobrażalny. Nie łagodzi wspomnień swoich rozmówców, którzy czasem z detalami opowiadają o tym, co widzieli i przeżyli, a raczej co spowodowało, że umarli w 1994 r. Teraz jedynie wegetują.

Niektórzy z nich dopiero po kilku miesiącach albo wręcz latach od pierwszego spotkania z reportażystą, są w stanie odkryć się przed nim. Pomimo tego, że od rzezi, jaka dokonała się na Tutsich minęło 16 lat.

Wojciech Tochman z dramatem, gdy sąsiad zabija sąsiada, zmierzył się już wcześniej. W 2002 r. wydał książkę "Jakbyś kamień jadła", w której ukazał Bośniaków w kilka lat po zakończeniu wojny w byłej Jugosławii.

 

Więcej o książce "Dzisiaj narysujemy śmierć" można przeczytać na blogu Michała Nogasia.

Czytaj także

Reportażysta Wojciech Tochman

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2010 21:00
W dzisiejszym Klubie Trójki gościć będziemy Wojciecha Tochmana, z którym porozmawiamy na temat jego nowego zbioru reportaży, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Czarne pod tytuem: "Bóg zapłać" Zapraszam - Marcin Zaborski
rozwiń zwiń

Czytaj także

Etyczne wymiary informacji

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2010 15:54
Ludobójstwo to nie tylko morderstwo na ludziach, ale też morderstwo pamięci o nich - mówił gość "Europejskiego Magazynu Kulturalnego" przy okazji Międzynarodowego Festiwalu Reportażu "Warszawa bez fikcji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzeź w Rwandzie oczami polskiego reportera

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2010 15:21
W książce "Dzisiaj narysujemy śmierć" Wojciech Tochman opisuje jak żyje Rwanda po rzezi, w której setki tysięcy ludzi zabito przy pomocy pół miliona maczet sprowadzonych z Chin.
rozwiń zwiń