X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Teatr - jest o co walczyć

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2012 09:26
- Pewnie wbrew intencjom organizatorów podczas Warszawskich Spotkań Teatralnych narodził się protest "Teatr nie jest produktem, widz nie jest klientem". Tak wyszło, bo okoliczności temu sprzyjały - powiedziała w Trójce badaczka teatru Joanna Krakowska.
Audio
Uczestnicy konferencji Teatr nie jest produktem  widz nie jest klientem, Warszawa, 2.04.2012
Uczestnicy konferencji "Teatr nie jest produktem / widz nie jest klientem", Warszawa, 2.04.2012Foto: Fot. Marta Ankiersztejn/Instytut Teatralny

Na zakończenie 32. Warszawskich Spotkań Teatralnych powróciliśmy w "Klubie Trójki" do tego jednego z najważniejszych festiwali teatralnych. W tym roku jednak, nie było możliwe czysto artystyczne podsumowanie. Podczas Spotkań powstał bowiem list-apel środowiska teatralnego.

- Przedstawienia pokazane w tym roku w Warszawie dowiodły zasadności tego hasła. Potwierdziły rangę teatru, pokazały, że jest o co walczyć, bo takie przedstawienia nie mogłyby powstać w prywatnych teatrach i nie będą mogły powstawać jeśli subwencje dla teatrów będą tak obcinane - podkreśliła Joanna Krakowska, badaczka teatru.

Barbara Marcinik gościła także Kaję Stępkowską, rzeczniczkę WST i Macieja Nowaka, dyrektora Spotkań. Wszyscy goście zwracali uwagę na fakt, że protest środowiska artystycznego poparli także widzowie podpisując się pod apelem.

Nowak jest zdania, że problem narasta od 1989 roku, a iskrą zapalną stała się niedawna decyzja marszałka województwa dolnośląskiego, by zastąpić dyrektorów teatrów menedżerami. - Nie możemy patrzećna te problemy tylkow kontekście teatru, bo to jest szerszy problem jakości usług publicznych. To nie przypadek, że nasz protest zbiega się z protestami przeciw likwidacji stołówek szkolnych czy szkół - dodał.

Paweł Łysak, dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy uważa, że już dobrą stroną protestu jest to, że środowisko teatralne zaczęło mówić jednym głosem.

Jakie propozycje mają twórcy, jaka ich zdaniem jest rola kultury i czego domagają się w swoim apelu dowiesz się słuchając całego "Klubu Trójki - 2 kwietnia 2012".

Czytaj także

Spotkaj teatr dla niemowlaków

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2011 12:16
Teatr dla dużych już znamy. Czas odkryć ten dla maluchów. Małe Warszawskie Spotkania Teatralne zapraszają, a Agnieszka Szydłowska z dziećmi opowiada jak to było na "Ty i Ja".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr pasjonujący, nie nudziarski

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2012 12:00
– Żadnych nudziarstw nie chcemy prezentować na Warszawskich Spotkaniach Teatralnych i chyba publiczność nam uwierzyła. Świadczy o tym narastające z edycji na edycję zainteresowanie – przekonuje Maciej Nowak, dyrektor Instytutu Teatralnego, który jest organizatorem festiwalu.
rozwiń zwiń