X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowe Hoyzonty we Wrocławiu przez cały rok!

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2012 15:20
Organizator słynnego dolnośląskiego festiwalu przejmuje kino Helios. O planach odświeżenia znakomitych tradycji filmowych Wrocławia Roman Gutek opowiedział w Trójce.
Audio
Jean-Louis Trintignant i Emmanuelle Riva w filmie Miłość
Jean-Louis Trintignant i Emmanuelle Riva w filmie "Miłość"Foto: mat.prasowe

Już 19 lipca we Wrocławiu rozpocznie się 12. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty. Tegoroczna edycja może okazać się szczególna, choćby dlatego że Helios, także po zakończeniu imprezy, pozostanie  ważnym miejscem spotkań z kinem artystycznym. Od 1 września Stowarzyszenie Nowe Horyzonty przejmuje bowiem zarządzanie kinem. Czy to oznacza, że "Nowe Horyzonty" będą trwały w stolicy Dolnego Śląska przez cały rok?

- Nie będziemy się ograniczali do kina niszowego. Będzie tam też miejsce dla dobrego "kina środka", dla hollywoodzkich produkcji autorstwa uznanych reżyserów - zdradził Roman Gutek w "Klubie Trójki". - Wrocław ma świetne tradycje filmowe. W tutejszych wytwórniach powstało ponad 500 obrazów. w tym "Popiół i diament" Wajdy czy filmy Hassa. Było tu wiele kin studyjnych, świetne DKF-y, duże wydarzenia filmowe. Niestety w pewnym momencie kina zniknęły. Chcieliśmy do tej dobrej tradycji nawiązać - dodał. Projekt odświeżenia Heliosa to także jedno z ważniejszych elementów w programie Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

- Tradycja oznacza także wielką odpowiedzialność przed samymi "Nowymi Horyzontami." We Wrocławiu wszyscy się zastanawiają, jak dwa ambitne repertuarowo byty kinowe będą się w stanie utrzymać na dobrym poziomie. Potencjał na pewno jest - podkreślał Jan Pelczar, tamtejszy dziennikarz filmowy.
Maciej Jakubczyk, odpowiedzialny za projekt "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej" opowiadał z kolei, że regularna praca z młodą widownią będzie realizowana od września już w 30 kinach studyjnych w całym kraju. - Chcemy by na początku kino "ugryzło" emocjonalnie, zainteresowało. Staramy się odcinać od podejścia klasycznego: pokazywania historii czy języka filmu. U nas to dopiero drugi albo trzeci krok - mówił gość Ryszarda Jaźwińskiego w "Klubie Trójki".
Krzysztof Czyżewski, szef artystyczny projektu Europejska Stolica Kultury przedstawił perspektywy "Nowych Horyzontów" we Wrocławiu. - To czas, który musimy spożytkować na zbudowanie jakiejś nowej jakości: dla miasta i dla polskiej kultury.  - ocenił.
Jak ważny jest Wrocław dla Festiwalu i jak ważne są "Nowe Horyzonty" dla mioasta, dowiesz się słuchając całej rozmowy z audycji "Klub Trójki – 5 lipca 2012".
"Klubu Trójki" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godzinie 21.00.  Zapraszamy.

(ed)

Czytaj także

"Miłość" otworzy Nowe Horyzonty

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2012 23:35
- Na tym najważniejszym na świecie święcie kina w Cannes było sporo dobrych filmów i część z nich będzie miało swoje polskie premiery we Wrocławiu - zapowiada Roman Gutek, dyrektor festiwalu Nowe Horyzonty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie akcenty na Nowych Horyzontach

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2012 18:00
- Przygotowaliśmy obszerny przegląd produkcji Studia Filmowego im. Karola Irzykowskiego. To realizacja ostatniej woli Piotra Łazarkiewicza, który był przyjacielem Romana Gutka i bardzo aktywnym reżyserem tego studia - mówił w Trójce Jan Topolski o tegorocznej odsłonie festiwalu Nowe Horyzonty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe Horyzonty miłości według Gutka

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 23:00
Już 19 lipca we Wrocławiu startuje 12. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty. Podczas tej największej filmowej imprezy w kraju pokazanych zostanie 469 filmów, w tym 227 pełnometrażowych, z czego 160 będzie miało swoje polskie premiery.
rozwiń zwiń