Hanna Pasterny

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 18:38
Hanna Pasterny - tłumaczka francuskiego, podróżniczka, wolontariuszka, pisarka. Udowadnia wszystkim dookoła, że nie ma rzeczy niemożliwych. Mimo że od urodzenia jest niewidoma to stara się żyć tak, jakby na swojej drodze nie miała żadnych przeszkód.
Hanna Pasterny wyróżniona w konkursie Człowiek bez barier. Uroczysta gala i wręczenie nagród w IX. edycji konkursu Człowiek bez barier odbyły się, 16 listopada 2011 roku w Warszawie.
Hanna Pasterny wyróżniona w konkursie "Człowiek bez barier". Uroczysta gala i wręczenie nagród w IX. edycji konkursu "Człowiek bez barier" odbyły się, 16 listopada 2011 roku w Warszawie.Foto: PAP/Grzegorz Jakubowski

Skończyła filologię romańską, a potem podyplomowo logopedię. Oprócz pracy zawodowej jako konsultantka do spraw osób niepełnosprawnych w stowarzyszeniu Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku, jej życie zajmuje także wolontariat i pisanie.
Jest autorką dwóch książek."Tandem w szkocką kratę" to historia spotkania niewidomej autorki z niezwykłą profesor z Glasgow, cierpiącą na zespół Aspergera. "Jak z białą laską zdobywałam Belgię" to z kolei zamknięte w książce cztery miesiące pobytu i pracy w belgijskim Liège w ramach unijnego wolontariatu.

Hanna Pasterny jest także autorką wielu artykułów. Poza tym podróżuje po świecie, uwielbia czytać książki, angażuje się w różnego rodzaju akcje.Zobacz więcej na temat: Belgia