Tomek Michniewicz

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 19:00
Na spotkanie z dziennikarzem i podróżnikiem zapraszamy w piątek, 21 grudnia o godz. 12.05. "Godzinę prawdy" poprowadzi Michał Olszański.
Tomek Michniewicz
Tomek MichniewiczFoto: www.facebook.com/tomekmichniewicz

Tomek Michniewicz to dziennikarz, backpacker, fotograf, redaktor naczelny serwisu podróżniczego www.koniecswiata.net, aktywista. Autor bestsellerowych książek reporterskich "Samsara" i "Gorączka". Organizator wypraw na pustynie i do dżungli w wielu krajach. Laureat trzech nagród Mediatravel, nominowany do nagrody National Geographic Traveler.
Dziennikarz radiowej Trójki, "Polityki" i Radia Bis. Przeciwnik kapeluszy a’la Indiana Jones i festiwalu w Opolu, miłośnik stanu na granicy wyczerpania. Specjalizuje się w ultratanich wyjazdach z dużą dozą adrenaliny.
Reportaż Tomka z pobytu w więzieniu San Quetnin w Kalifornii był nominowany do głównej nagrody na Festiwalu Mediów w Łodzi w 2009 roku. W styczniu 2008 był jedynym zachodnim dziennikarzem, który z Nepalu relacjonował krwawe demonstracje, prowadzące w efekcie do detronizacji króla.

Z plecakiem przejechał 46 krajów – specjalizuje się w ultratanich wyjazdach z dużą dozą adrenaliny. W podróży spędza często połowę roku.

Czytaj także

"Chiny w pięciu smakach"

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2008 18:15
Na podsumowanie zakończonych właśnie Igrzysk - najlepsze fragmenty trójkowego cyklu przedstawiającego Chiny i Chińczyków na co dzień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gorączka złota przeraża i ekscytuje

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2011 06:00
Jeśli wydaje się wam, że stare mapy, zakopane skrzynie i wraki galeonów zatopione wraz z przewożonymi na nich szmaragdami są jedynie wątkiem filmów przygodowych, to się mylicie. Tomek Michniewicz pokazuje świat prawdziwych poszukiwaczy skarbów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poszukiwacze skarbów wciąż istnieją!

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2011 06:00
Poszukiwacze skarbów, niczym Indiana Jones cały czas szukają złota, kosztowności, zaginionych wraków okrętów i diamentów. Czasem opisują swoje przygody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z najwyższej półki" na jesień!

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2011 18:00
Po wakacyjnej przerwie nadszedł czas na kolejne spotkanie z książkami. Tym razem – w dużej mierze – stawiamy na młodych, zdolnych i… kochających podróże!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filozofia wielkiej włóczęgi

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2012 11:00
- Nie jeździmy po to, żeby coś obejrzeć, jeździmy, żeby coś przeżyć, nabrać jakiegoś doświadczenia, zrozumieć więcej i dzielić się tą wiedzą po powrocie do kraju - podkreślają podróżnicy, tłumacząc na czym polega wyższość backpackingu i włóczęgi nad innymi formami poznawania świata.
rozwiń zwiń