X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Smarzowski przekracza sześć zer

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 23:00
- Największa frekwencję w ostatnim roku miały 3 tytuły: "W ciemności" - 1, 4 mln, "Jesteś Bogiem" - ponad 1,6 mln i "Drogówka", która szykuje się, żeby przekroczyć milion. - Coś się zmieniło u widzów polskiego kina, chcą oglądać ambitne filmy - mówi Arkadiusz Jakubik, jeden z aktorów Wojciecha Smarzowskiego.
Audio
Arkadiusz Jakubik, Bartłomiej Topa i Wojciech Smarzowski podczas premiery Drogówki, Warszawa, 31.01.2013
Arkadiusz Jakubik, Bartłomiej Topa i Wojciech Smarzowski podczas premiery "Drogówki", Warszawa, 31.01.2013Foto: Fot.: PAP/Rafał Guz

Po "Weselu", "Domu złym" i "Róży" w kinach mamy "Drogówkę", którą w weekend premiery obejrzało ponad 177 tysięcy widzów. Teraz Smarzowski pracuje nad ekranizacją powieści Jerzego Pilcha "Pod Mocnym Aniołem". Film ma się nazywać "Anioł".

- Spotkaliśmy się na studiach. Wojtek był jeszcze wtedy na wydziale operatorskim łódzkiej filmówki, dopiero na 2-3 roku przeskoczył na wydział reżyserii i tak już zostało - opowiada Bartłomiej Topa.  

Piotr Sobociński jr wspomina, że strasznie nie chciał robić zdjęć do "Domu złego". - Miałem kontrpropozycje, ale zgodziłem się i od tego zaczęło się coś wspaniałego, bo poznałem Bartka, Arka, Wojtka i wiele osób, z którymi teraz często się spotykam w pracy - opowiada gość Ryszarda Jaźwińskiego w "Klubie Trójki".

Arkadiusz Jakubik zwraca uwagę, że coś niezwykłego wydarzyło się w związku z ostatnim filmem Smarzowskiego. Sukces frekwencyjny "Drogówki" pokazuje, że wcześniejsze założenia, jakoby filmy tego reżysera skierowane były do części polskiej inteligencji,  100-300 tysięcy osób, okazują się już niektualne. Przykład 'Drogówki" dowodzi, że projekty Smarzowskiego mogą trafiać do znacznie szerszego grona odbiorców.

- Byliśmy przygotowani, że to będzie rzeźnia i tak było - opowiada Piotr Sobociński jr o pracy na planie ostatniego filmu. Wiadomo, że obrazy Smarzowskiego są "mocne", choć zawierają też elementy komediowe. Pojawiają się głosy, że "Drogówka" pozwala odzyskać wiarę w polskie kino.

Teraz reżyser pracuje już nad kolejnym obrazem na podstawie prozy Jerzego Pilcha. "Anioł" ma zaplanowaną premierę na 3 stycznia 2014 roku. Jak wygląda współpraca na planie? Posłuchaj całej rozmowy!

Audycji "Klub Trójki" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godzinie 21.00. Zapraszamy.

Czytaj także

"Wszyscy mamy brud za paznokciami"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 16:01
Arkadiusz Jakubik - aktor, reżyser i scenarzysta teatralny oraz filmowy - opowiadał w "Muzycznej Jedynce" o roli sierżanta Petryckiego w "Drogówce" Wojciecha Smarzowskiego". Film wchodzi na ekrany 1 lutego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arkadiusz Jakubik: patrzę na świat inaczej niż Smarzowski

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2013 11:34
Bohaterem "Spotkania z mistrzem" jest człowiek wielu talentów: aktor, reżyser, a ostatnio wokalista zespołu Dr Misio.
rozwiń zwiń