X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kiedy żyjesz od poniedziałku do piątku czy w weekend?

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2013 21:00
- Obecnie dominuje efektywność, zarządzanie nawet wolnym czasem, coraz mniej jest czasu na refleksję. Mamy coraz większy szacunek do pracy. Zupełnie inaczej niż starożytni... - uważa Marcin Zdrenka
Audio
  • Rozmowa z Marcinem Zdrenką, autorem książki "O gnuśności" (Klub Trójki)
Kiedy żyjesz od poniedziałku do piątku czy w weekend?
Foto: Glow Images/East News

/

 - Starożytni nie mieli szacunku dla pracy, zwłaszcza pracy fizycznej - mówił autor "O gnuśności". Dla nich stanem pierwotnym, właściwym była bezczynność.

1 maja odpoczywamy, wyjeżdżamy za miasto, do znajomych na grilla, a przecież taki wyjazd to wielkie przedsięwzięcie. Trzeba wszystko zorganizować, zaplanować, przygotować. Krzątamy się całymi dniami. Pracujemy czy raczej wypełniamy pustkę? - zastanawia się gość środowego "Klubu Trójki".

Według filozofa Marcina Zdrenki, zapomniane słowo "gnuśność" wraz z terminem "acedia" pochodzącym z czwartego wieku po Chrystusie, mówi o nas zdumiewająco wiele...

Zapraszamy do wysłuchania "Klubu Trójki". Naszym gościem był filozof, doktor habilitowany Marcin Zdrenka z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, autor książki "O gnuśności".

Audycję prowadził Dariusz Bugalski.
"Klubu Trójki" można słuchać od poniedziałku do czwartku po godzinie 21.00

Czytaj także

"Solidarność” wzięła się z Gandhiego

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013 11:00
Gandhi to jedna z najbardziej inspirujących postaci XX wieku. Ukazało się właśnie wznowienie jego "Autobiografii" opatrzonej podtytułem "Dzieje moich poszukiwań prawdy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mity nasze powszednie nadają życiu sens

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 13:49
- Mit to dla mnie to, co się czasem mówi, robi, je, albo nosi na sobie. Mity nie zawsze są nieprawdziwe i nie chodzi o to, byśmy je obalali. Chodzi o to, żeby życie miało sens - mówi Marcin Napiórkowski, autor książki "Mitologia współczesna”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ból może zniszczyć życie, albo… je uratować

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2013 23:15
- Mamy dwa podstawowe rodzaje bólu: ostry, który jest dla nas dobrodziejstwem i przewlekły, który jest przekleństwem – mówiła w "Klubie Trójki” dr Małgorzata Malec-Milewska. Jak sobie radzić z tym drugim?
rozwiń zwiń