X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jakich liderów dziś potrzebujemy?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 11:22
Lider to osoba, która potrafi się wychylić. Zobaczyć w błocie trawę i przekonać innych, by zrobić tam trawnik – mówili goście "Klubu Trójki" w rozmowie o przywództwie.
Audio
  • Jakich liderów dziś potrzebujemy? (Klub Trójki)
Polskie firmy aktywnie szukają nowych rynków
Polskie firmy aktywnie szukają nowych rynków

"Czas wodzów się skończył. Potrzebujemy liderów!" – czy można się zgodzić z hasłem akcji społecznej Szkoły Liderów, którą 15 lat temu założył profesor Oksfordu Zbigniew Pełczyński?

– Tak, ale wodzowie zostali – mówił Przemysław Radwan-Röhrenschef. – Chcieliśmy zachęcić do zastanowienia się, czy wolimy liderów, którzy zaangażują nas do wspólnego działania, czy raczej takich, którzy zdejmują z nas odpowiedzialność, opiekują się nami. Mamy w Polsce dylemat: partycypacja czy sprawność? Nikt nigdy nie powiedział, że wspólna praca będzie nam wychodzić sprawniej, ale na pewno lepiej – stwierdził obecny dyrektor Szkoły Liderów.

Jestem przekonanym, że w długim okresie lepiej wychodzi kooperacja ludzi zaangażowanych, którzy mają nad sobą lidera. Na krótką metę lepiej jest, gdy wódz decyduje za wszystkich – przekonywał z kolei Jacek Jakubowski. – Mamy nawyki związane z życiem w społeczeństwie zhierarchizowanym. Tysiące lat ludzie tak żyli, to nie jest wyłącznie sprawa polska. Kiedyś ilość informacji była taka, że wódz mógł je mieć w głowie i samodzielnie podejmować decyzje. A teraz nawet synergicznie pracujący, zarządzany przez lidera zespół, nie jest w stanie ogarnąć nawet cząstki informacji potrzebnych do działania – przekonywał psycholog, trener, animator rozwoju społecznego z Grupy TROP.

Goście Dariusza Bugalskiego wyjaśnili również różnicę między utożsamianymi nierzadko pojęciami przywództwa i zarządzania. – Zarządza się procesami, przedmiotami, przepływami finansowymi – wyliczał Jacek Jakubowski. – W bardzo wielu małych instytucjach, gdzie nie ma miejsca na lidera i menedżera, jedna osoba musi być przywódcą i na co dzień zarządzać. Problem pojawia się wtedy, gdy instytucja go przytłoczy, kiedy zapomni, że jest liderem – mówił Przemysław Radwan-Röhrenschef.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycji "Klub Trójki" można słuchać od poniedziałku do czwartku po godzinie 21.00.

Zobacz więcej na temat: firma praca