X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Społeczne Noble Ashoki 2013 dla Polek!

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 11:00
Dwie Polki zostały przyjęte do elitarnej organizacji Ashoka zrzeszającej innowatorów społecznych. Dokonały one zmian w systemie edukacji: przedszkolnej oraz szkolnej. Ich działalność dotyczy jednak czegoś znacznie więcej: rozwoju całych społeczności wokół liderów połączonych w sieci.
Audio
  • Społeczne Noble Ashoki 2013 dla Polek! (Klub Trójki)
Społeczne Noble Ashoki 2013 dla Polek
Foto: Fot.: Glow Images/East News

Ashoka działa od 1980 roku w ponad 70 krajach świata. Zrzesza ponad 3000 wybitnych przedsiębiorców społecznych, którzy w innowacyjny i systemowy sposób rozwiązują najważniejsze problemy życia społecznego.

Przyjęcie do Ashoki nazywane jest otrzymaniem Społecznego Nobla. W Polsce w ciągu 18 lat Ashoka przyjęła do tego grona 72 osoby. W tym roku dołączyły do nich Teresa Ogrodzińska z Fundacji Rozwoju Dzieci im. Amosa Komeńskiego i dr Katarzyna Winkowska-Nowak, matematyk, prezes stowarzyszenia ROSE. Nagrodzone wraz z Ewą Konczel, reprezentantką Ashoki w Polsce były gośćmi "Klubu Trójki".
Teresa Ogrodzińska dokonała zmiany systemu edukacji przedszkolnej wdrażając elastyczny i niedrogi program oparty na aktywności społeczności lokalnych, zwłaszcza wiejskich. Angażuje matki, rozbudzając w nich aktywność społeczną i ekonomiczną, a także samorządy, które wspiera w tworzeniu lokalnych strategii edukacyjnych. - W Polsce przez długie lata edukacja przedszkolna była traktowana jak przechowalnia, nie przywiązywało się wagi do tego, czy dziecko ma w przedszkolu możliwości rozwoju - zauważyła rozmówczyni Dariusza Bugalskiego.
Dr Katarzyna Winkowska-Nowak, matematyk, prezes stowarzyszenia ROSE wspiera wiejskich nauczycieli w roli inspirujących liderów lokalnych poprzez współtworzenie nauczycielskiej społeczności online, opartej na zaufaniu i wspólnych wartościach. Nauczyciele wspólnie rozwiązują problemy tworząc modele, które następnie przydają się szerszej nauczycielskiej społeczności.

Opowiadała w "Klubie Trójki", że została zainspirowana do zmiany podejścia do nauczycieli w trakcie wizyt w Stanach Zjednoczonych. - Kiedy studiowałam matematykę teoretyczną na Uniwersytecie Warszawskim, Wydział Nauczycielski to byli dla mnie "ci gorsi matematycy". W takim przekonaniu trwałam dość długo - przyznała. Dr Katarzyna Winkowska-Nowak zauważyła, że program matematyki w szkołach jest mocno ograniczony. - Od wielu lat się nie zmienia zakres tego, co uczymy, podczas gdy wiedza postępuje ogromnie naprzód - mówiła.

Do słuchania audycji "Klub Trójki" zapraszamy od poniedziałku do czwartku po godzinie 21.00.

(pg/ashoka.pl)

Zobacz więcej na temat: innowacje innowacyjność

Czytaj także

Bioinformatyka, czyli pasja profesora z werwą

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2013 16:06
Prof. dr hab. Janusz Bujnicki jest jednym z pionierów bioinformatyki w Polsce. Jego badania teoretyczne z zastosowaniem programów komputerowych stworzonych pod jego kierunkiem, w połączeniu z doświadczeniami laboratoryjnymi, wniosły istotny wkład w odkrycie i poznanie struktury oraz funkcji wielu białek zaangażowanych w komórkowy metabolizm DNA i RNA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspansja polskich firm za granicę

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2013 18:05
Polscy przedsiębiorcy bardzo mocno są zainteresowani rozwojem swoich firm, wyjściem poza rynki macierzyste, a więc wyjściem na rynki międzynarodowe.
rozwiń zwiń