TP S.A.: Chcemy wzruszyć rynek

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2010 15:42
Dochodzenie UOKiK, proces z Duńczykami i walka o cennik wstrząsają Telekomunikacją Polską. Prezes Witucki z optymizmem mówi jednak o przyszłości spółki.
Audio

W marcu 2009 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił wyniki konkursu na operatora telewizji mobilnej, odbieranej m.in. w telefonach komórkowych.

Wygrała spółka INFO-TV-FM, a przegranym była Mobile TV, utworzona przez czterech operatorów telefonii komórkowej: Polkomtel (Plus), PTK Centertel (Orange), Polską Telefonię Cyfrową (Era) i P4 (Play). Mobile TV otrzymała ofertę współpracy, ale z niej nie skorzystała. Komercyjnej oferty mobilnej telewizji nie mamy w Polsce do dziś.

24 września br. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podjął decyzję o wszczęciu postępowania przeciwko w/w operatorom podejrzewając, że brak współpracy z Info-TV-FM to efekt wewnętrznych ustaleń między czwórką operatorów.

- Absolutnie nie, nie jesteśmy w zmowie telewizyjnej - zaprzeczył podejrzeniom Maciej Witucki, prezes Telekomunikacji Polskiej S.A., która jest właścicielem Centertela. Zdaniem Wituckiego nie ma żadnej zmowy, bo nie ma rynku, którego by ona dotyczyła. Jak zauważył prezes TP S.A. rynek telewizji mobilnej nie zaistniał w Polsce i zanikł w większości krajów europejskich z powodu jego nierentowności.

Prezes TP S.A. wyraził zrozumie dla działań UOKiK, który wywiązuje się z powierzonych mu zadań. Stwierdził jednak, że nie ma to wpływu na działania Spółki i z pewnością nie zastopuje jej rozwoju.

Od października Telekomunikacja wprowadza nowy cennik z niższymi opłatami. - Chcemy wzruszyć rynek telekomunikacyjny w Polsce - oznajmił Witucki. Jak podkreślił, obniżki będą dotyczyć zarówno internetu, jak i telewizji. - Dzisiaj, żeby zdobywać rynek, nie wystarczy już sprzedawać internetu. Dziś zdobywa się rynek internetowy z telewizją i telefonem; to jest usługa, którą Polacy pokochali - tłumaczył. Zmiany obejmą zarówno nowych, jak i dotychczasowych klientów.

W audycji także o procesie z Duńczykami i trzyletnim planie rozwoju TP S.A. Zapraszamy do wysłuchania całego "Salonu ekonomicznego" oraz obejrzenia zapisu video fragmentu rozmowy.

 

Audycji "Salon ekonomiczny Trójki i Dziennika Gazety Prawnej" można słuchać w każdy wtorek o 18.45. Zapraszamy.

 

(asz)

Czytaj także

Cyfrowa Telewizja Mobilna

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2010 04:00
Materiał Polskiego Radia Euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UOKiK rozbija komórkowy monopol

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2010 07:16
Według urzędu właściciele marek Era, Orange, Plus i Play mieli zmowę związaną z telewizją dla telefonów komórkowych.
rozwiń zwiń