Banki chcą być bardziej obecne w sieci

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2011 15:15
- W każdym banku trwają teraz rozmowy na temat pozycjonowania bankowości internetowej. Większość banków mówi o pełniej integracji usług. Próbują odpowiedzieć na pytanie, po co tak naprawdę klienci mają odwiedzać stacjonarne oddziały – mówi Wojciech Sobieraj, prezes Alior Bank.
Audio
Bank powinien zwrócić skradzione pieniądze z naszego konta, choć często szuka wymówek. Prawo jednak stoi jednoznacznie po stronie klientów.
Bank powinien zwrócić skradzione pieniądze z naszego konta, choć często szuka wymówek. Prawo jednak stoi jednoznacznie po stronie klientów.Foto: (fot. sxc.hu)

Bankowość internetowa to z pewnością wygodna i coraz bardziej powszechna forma zarządzania rachunkami i przelewami. Jednak w dalszym ciągle nie jest w Polsce tak popularna i zaawansowana jak chciałyby same banki. 

- Bankowość powinna znać swoje miejsce w szeregu. To nie jest pociągający temat i to, o czym ludzie ciągle marzą. Nie jest dla mnie zaskoczeniem, że ludzie najpierw zaczęli korzystać z You Tube, a dopiero potem będą chcieli zobaczyć swojego doradcę na ekranie monitora – tłumaczy prezes Alior Bank Wojciech Sobieraj.

Gość audycji dodaje również, że choć tempo zmian jest bardzo szybkie,  Polska nadal pod tym względem odstaje od krajów Europy Zachodniej.  

Według Wojciecha Sobieraja w gestii bankowości tradycyjnej przez długi czas pozostaną jeszcze niektóre usługi. Chodzi tutaj przede wszystkim o kwestię kredytów hipotecznych, skomplikowanych produktów inwestycyjnych oraz kredytów dla firm.

Aby wysłuchać całej rozmowy "Banki chcą być bardziej obecne w sieci", wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

 

(dmc)

Czytaj także

Kredyt za SMS-a

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2011 13:38
Iść do placówki, a może lepiej zaciągnąć kredyt przez internet lub telefon? Klientom przybywa pożyczkowych możliwości.
rozwiń zwiń