Prezes JSW: wcześniejsza emerytura nie dla wszystkich górników

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2013 13:28
- Zmiany w systemie emerytalnym górników są nieuniknione – mówi Jarosław Zagórowski prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Przywileje nie należą się wszystkim – dodaje.
Audio
  • Salon Ekonomiczny Trójki i Dziennika Gazety Prawnej o wcześniejszej emeryturze dla górników i o przyszłości Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
Prezes JSW: wcześniejsza emerytura nie dla wszystkich górników
Foto: jsw.pl

Górnicy walczą o utrzymanie swoich przywilejów emerytalnych. Prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie pozostawia wątpliwości. Czas na zmiany. – Biorąc pod uwagę kondycję systemu emerytalnego i strukturę demograficzną społeczeństwa zmiany w systemie emerytalnym są nieuniknione. Przez wiele lat doszło do zniekształcenia pierwotnych przywilejów górniczych. Możliwość przechodzenia na wcześniejsze emerytury zyskały grupy zawodowe, które wcale nie pracują w trudnych warunkach – mówi.

Prezes sugeruje, że należy powołać specjalną komisję złożoną z lekarzy, którzy oceniliby, które stanowiska pracy narażają organizm ludzki na bardzo duży wysiłek. Chodzi o pracę w podwyższonej temperaturze i pyle. - Często nawet, Ci górnicy którzy zjeżdżają na dół pracują w dobrych warunkach – dodaje Zagórowski.

Więcej o kondycji i przyszłości Jastrzębskiej Spółki Węglowej dowiesz się słuchając lub oglądając audycję "Salon Ekonomiczny Trójki i Dziennika Gazety Prawnej" .

Czytaj także

Zmiany w emeryturach górniczych. Koniec przywilejów?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 07:35
Górnicy z niepokojem czekają na expose premiera. Obawiają się zapowiedzi cięć przywilejów. Jak ustalił "Dziennik Gazeta Prawna" rząd przygotował scenariusze zmian w emeryturach górniczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Związkowcy wałczą o emerytury pomostowe

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2013 14:04
Związkowcy walczą o emerytury pomostowe dla pracowników przemysłu ciężkiego. Rozmowy w tej sprawie odbyły się w Centrum Społecznym Dialog w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd: przeprowadzimy reformę emerytur górniczych

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2013 14:17
Rząd nie wycofuje się z planu reformy emerytur górniczych - mówi minister pracy Władysław Kosiniak -Kamysz.
rozwiń zwiń