Odnalezione w tłumaczeniu

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 12:44
Co 2 lata odbywa się w Gdańsku sympozjum/festiwal tłumaczy. Tłumacze spotykają się naprzemiennie z poetami. Poetycki Festiwal towarzyszy Gali Nagrody Europejski Poeta Wolności. Festiwal autorów przekładów w tym roku po raz pierwszy będzie związany z Galą Nagrody im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego.
Audio
  • Barbara Marcinik na Festiwalu "Odnalezione w tłumaczeniu" (Trójka pod Księżycem)
Odnalezione w tłumaczeniu
Foto: mat. prom.

Odnalezione w tłumaczeniu przed dwoma laty poświęcone było tłumaczeniu na języki skandynawskie. W tym roku - przyglądamy się relacji:  literacki język polski - język angielski.
Od 9 do 11 kwietnia spotykają się w Gdańsku: tłumacze i ich pisarze na sympozjum i warsztatach.My także zaprosiliśmy reprezentantów obu dziedzin: literatury i jej przekładów oraz Instytutu Książki. Porozmawiamy min. o nominowanych do Nagrody im. Boya-Żeleńskiego, o urokach i problemach tłumaczeń z języka polskiego na angielski i z – angielskiego na polski.

Dwa lata temu dyskutowano między innymi o "Koszmarze złych tłumaczeń"...
I tak - zaplanowaliśmy rozmowę z: Anną Wasilewską, Magdą Heydel, Antonią Lloyd – Jones, Szymonem Kloską oraz z … Olgą Tokarczuk. Nasze spotkanie odbyło się po pierwszym dniu OwT, a przed Galą Nagrody.
Zapraszamy do Instytutu Kultury Miejskiej.
Baszka Marcinik oraz Wojciech Dorosz - wydawca

Czytaj także

23 Wrocławskie Targi Dobrej Książki - 4-7 grudnia

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 22:31
Spotkaliśmy się w Mleczarni po pierwszym dniu Targów. Książki w tych dniach są w całym Wrocławiu, ale od ubiegłego roku "centrala" mieści się na wrocławskim dworcu, w salach na antresoli.
rozwiń zwiń