X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ostatnia powieść Jerzego Pilcha?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2015 09:17
Do księgarń trafiła najnowsza powieść Jerzego Pilcha pt. "Zuza albo czas oddalenia". - Jest mała, ale głęboka - mówi o niej sam autor.
Audio
  • Rozmowa Barbary Marcinik z Jerzym Pilchem (Trójka pod Księżycem)
Ukazała się nowa powieść Jerzego Pilcha. Jej pierwsze zdanie brzmi: Znalazłem ten rękopis w lewym, mocno sfatygowanym narciarskim bucie
Ukazała się nowa powieść Jerzego Pilcha. Jej pierwsze zdanie brzmi: "Znalazłem ten rękopis w lewym, mocno sfatygowanym narciarskim bucie" Foto: PAP/ANDRZEJ GRYGIEL
''

"Zuza albo czas oddalenia" to zapis szaleńczej miłości sześćdziesięciolatka do dwudziestokilkuletniej blondynki. Pisarz mówi w Trójce o grze pomiędzy tym, co jest w powieści prawdą, a tym co stanowi absolutną fikcję, o tym, co jest Pilchem, co nie-Pilchem, a co prawie-Pilchem.

Rozmówca Barbary Marcinik odnosi się także do recenzji, które czytał po ukazaniu się książki i zawartych w niektórych z nich sugestii, że być może jest to jego ostatnia książka. - Niech to będzie ostatnia powieść. Jeszcze napiszę parę poostatnich lub postostatnich i zobaczymy, jak to będzie brzmiało – żartuje.

Jerzy Pilch zdradza również, którą ze swoich powieści uważa za najsłabszą, mówi o rozmowie Polaka z telewizorem i opowiada o fabule, "która wróciła do powieści".

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik
Gość: Jerzy Pilch (pisarz)
Data emisji:
5.06.2015
Godzina emisji: 00.05

materiały promocyjne/iwo