Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 02:00
I stało się. W połowie kwietnia Krzysztof Warlikowski, jeden z największych polskich reżyserów teatralnych, realizujący swoje spektakle teatralne i operowe w Europie, będzie miał własny teatr. Związany wcześniej z Teatrem Rozmaitości w Warszawie, później wędrujący ze swoim zespołem, otrzymał w końcu dawną przestrzeń MPO.
Audio
  • Rozmowa o Międzynarodowym Centrum Kultury Nowy Teatr (Trójka pod Księżycem)
Nowy Teatr przed otwarciem.
Nowy Teatr przed otwarciem.Foto: nowyteatr.org/Jakub Certowicz

Artyści, niezrażeni surowymi warunkami, panującymi w hali MPO, tworzyli w niej do momentu rozpoczęcia prac remontowych, które właśnie zostały zakończone. Najświeższy polski spektakl Krzysztofa Warlikowskiego – „Francuzi” – może już być pokazywany w nowej siedzibie teatru. Ambicją Nowego Teatru jednak było stworzenie Centrum Kultury i o nim nasi goście opowiedzieli w tym wydaniu TPK. Dyrektor MCKNT – Karolina Ochab oraz dramaturg NT – Piotr Gruszczyński oprowadzili nas po nowo otwartych przestrzeniach.Tymczasem w Łodzi trwa XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, którego bohaterem w tym roku jest … Krzysztof Warlikowski. Odbyły się już: pokaz „Francuzów”, koncert Pawła Mykietyna oraz dyskusja, została otwarta wystawa.To nie pierwsze wydanie TPK poświęcone teatrowi Krzysztofa Warlikowskiego, ale pierwsze w tak ważnym dla tego teatru momencie.

Zapraszamy.

Baszka Marcinik i Wojciech Dorosz – wydawca.

W naszym ogródku nocą... W naszym ogródku nocą...

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz 
Data emisji: 8.04.2016
Godzina emisji: 00.05

Czytaj także

Ruszają wiosenne festiwale teatralne

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 23:00
Przed nami dwa ważne wydarzenia w świecie teatru: Warszawskie Spotkania Teatralne oraz Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi.
rozwiń zwiń