X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

XX Festiwal Szekspirowski - przed finałem

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2016 02:00
10 dni, kilkadziesiąt spektakli w nurcie głównym i w programie Szekspiroff, premiera książki, dwa koncerty i nieformalne spotkania na dziedzińcu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego - wszystko to składa się na jubileusz FS w roku 400. rocznicy śmierci Williama Szekspira.
Audio
  • XX Festiwal Szekspirowski - przed finałem (Trójka pod Księżycem)
XX Festiwal Szekspirowski - przed finałem
Foto: mat. promocyjne

To także efekt determinacji współtwórcy Festiwalu oraz jego dyrektora, dyrektora GTS - profesora Jerzego Limona i grupy młodych ludzi, których zaprosił do współpracy, oraz licznych wolontariuszy.


Trójka towarzyszy FS niemal od początku. W tym roku spotkaliśmy się "na antenie" po raz trzeci. Sierpień w TPK przywitaliśmy w jednej z uliczek tej miniatury miasta, jaką jest GTS, lub w jednej z sal nad jego dziedzińcem (sporo zależy od pogody). W roli współgospodarza wystąpił naturalnie prof. Jerzy Limon, autor również przewodnika pt. "Teatr dwóch czasów".

Tuż po prezentacji na Festiwalu drugiego nominowanego do Złotego Yoricka spektaklu, czyli "Burzy" ze szczecińskiego Teatru Współczesnego, zaplanowaliśmy spotkanie z reżyserką - Anną Augustynowicz.

Festiwal zakończy pokaz trzeciej nominacji, czyli "Juliusza Cezara" z Teatru Powszechnego w Warszawie. Reżyserki spektaklu - Barbary Wysockiej - nie ma jeszcze w Gdańsku, ale o jej Szekspirze opowiedział wicedyrektor Teatru Powszechnego - Paweł Sztarbowski.  


Spróbowaliśmy też podsumować tydzień na Festiwalu, a była z nami koordynująca program nurtu głównego Joanna Śnieżko-Misterek. Umówiliśmy się także ponownie z Krzysztofem Grabowskim, odpowiadającym za Szekspiroff, który podjął próbę podsumowania tego, co w tym nurcie wydarzyło się do tej pory.

Wspomnieliśmy dwie jeszcze publikacje. Pierwsza (zaprezentowana w MBK, 31 lipca) - "Planeta Szekspir" pod redakcją Barbary Świąder - miała swoją premierę we wtorek i jest próbą podsumowania drugiego dziesięciolecia FS (2006-2016); druga - ukaże się niebawem, a o zapowiedź poprosiliśmy poetę - Tadeusza Dąbrowskiego. Dlaczego jego właśnie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz 
Data emisji: 5.08.2016
Godzina emisji: 00.05

Festiwalowi Szekspirowskiemu dziękujemy za pomoc w realizacji trzech audycji, szczególnie: Ani Szynkaruk, Magdzie Hajdysz i Karolinie Lipińskiej.

Zobacz więcej na temat: Barbara Marcinik Wojciech Dorosz