X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Przerwana odyseja" w Legnicy

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 02:00
Był rok 1946. W Grecji rozpoczęła się wojna domowa… Tak zaczyna się ta opowieść, którą snuliśmy w tym wydaniu TPK. W Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy odbyła się polska premiera przedstawienia w reżyserii Jacka Głomba pod tytułem "Przerwana odyseja".
Audio
  • "Przerwana odyseja" w Legnicy (Trójka pod Księżycem)
Spektakl Przerwana odyseja
Spektakl "Przerwana odyseja"Foto: Karol Budrewicz

Spektakl pokazywany był przez miesiąc w… Macedonii, bo Macedończycy są bohaterami historii, która ma także swój legnicki rozdział. Głównym narratorem był u nas dyrektor legnickiego teatru - Jacek Głomb. Pytaliśmy o samo miasto, które po latach odwiedziłam w ten weekend.


Co, od czasu, kiedy byłam tam po raz pierwszy, zmieniło się w dawnej "Małej Moskwie"? Opowieść o mieście to także opowieść o jego wizytówce, czyli o Teatrze im. Modrzejewskiej. Usłyszeliśmy też aktora tego teatru - Pawła Wolaka, który dokumentował m.in. macedońskie turnee.

 

W tym tygodniu teatr legnicki dał już jedną premierę - familijne przedstawienie pod tytułem "Polowanie na Snarka" w reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego. I jego wypowiedzi również mogliśmy posłuchać. Muzykę do tego spektaklu napisał Łukasz Matuszyk. I to jeszcze jeden głos tego wydania TPK.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz 
Data emisji: 18.11.2016
Godzina emisji: 00.05