Michał Merczyński gościem "Trójki pod Księżycem"

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 08:00
W pierwszą w tym roku czerwcową noc zapraszamy na spotkanie z jednym gościem, ale za to działającym na wielu polach.
Audio
  • Michał Merczyński gościem "Trójki pod Księżycem" (Trójka pod Księżycem)
Budynek NInA
Budynek NInAFoto: mat. promocyjne

W 2005 roku powstało Polskie Wydawnictwo Audiowizualne, instytucja kultury, którą w 2009 roku przemianowano na Narodowy Instytut Audiowizualny. NInA prowadziła pionierską działalność, podejmując się digitalizacji, udostępniania oraz promocji polskiej kultury audiowizualnej.

W tym celu NInA stworzyła portal poświęcony kulturze NInATEKA.pl, dzięki któremu mamy dostęp do współprodukowanych przez instytut spektakli, słuchowisk, koncertów, programów TV oraz audycji PR. Na płytach wydano ponadto cykle m.in. dokumentów i przedstawień teatralnych.

Budynek NInA, fot. materiały promocyjne Budynek NInA, fot. materiały promocyjne

Instytucją od początku kierował Michał Merczyński wraz z Radą Programową. NInA ma swoją siedzibę w wyremontowanym budynku przy ul. Wałbrzyskiej w Warszawie. To nowoczesne pracownie, sale koncertowo-kinowo-konferencyjne oraz audio-videoteka. Efekty pracy NInA są nie do przecenienia. Spróbujemy je tej nocy podsumować.

Nasz gość jest jednym z najlepszych polskich menedżerów kultury. Współpracował z orkiestrą Ósmego Dnia, prowadził Teatr Rozmaitości, jest od 27 lat dyrektorem Festiwalu Malta, od kilku lat pod nazwą MALTAFESTIVAL POZNAŃ.

Malta 2017 – rozpoczyna się w połowie czerwca i o niej także rozmawiamy.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik
Data emisji: 2.06.2017
Godzina emisji: 00.05

iwo