X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

XVII Festiwal "Dwa Teatry" - podsumowanie

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 02:00
Laureaci, reprezentacja jury, przegrani, publiczność - w "Trójce pod Ksieżycem" tydzień po zakończeniu XVII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej w Sopocie.
Audio
  • XVII Festiwal "Dwa Teatry" - podsumowanie (Trójka pod Księżycem)
Andrzej Brzoska
Andrzej BrzoskaFoto: Wojciech Kusiński

Ten festiwal - jedyny "misyjny", wspólny Festiwal Polskiego Radia i Telewizji Polskiej - jest nie tylko okazją do świętowania, ale także stanowi przedmiot naszej troski. Z roku na rok życzymy sobie nawzajem ponownego spotkania, próbując odegnać obawy, że może nie być naszego festiwalu. Oba teatry, by móc tworzyć w mediach elektronicznych, potrzebują szczególnej promocji, nie wspominając o nakładach finansowych i uważności obu producentów.

Tylko TPK stwarza warunki, w których można swobodnie dyskutować, rozmawiać o efektach obrad jury. My także próbujemy zastanowić się, jaka powinna być STT.

Na spotkanie w ostatnim w czerwcu tego roku wydaniu TPK zaprosiłam Andrzeja Brzoskę, nagrodzonego na festiwalu reżysera dźwięku, oraz Krzysztofa Sielickiego, kierownika literackiego TPR. Z Sopotu przywiozłam także nagrania rozmów z jurorką jury TV Grażyną Barszczewską oraz laureatem Wielkiej Nagrody Olgierdem Łukaszewiczem i laureatem Nagrody za Scenariusz będący adaptacją Andrzejem Bartem.


Krzysztof Sielicki fot. PR24/PJ Krzysztof Sielicki fot. PR24/PJ

Przywołamy przykłady audycji nagrodzonych: "Lilla Weneda" w reżyserii Darka Błaszczyka, "Fabryka muchołapek" (autorskie słuchowisko) w reżyserii Andrzeja Barta, "Sońka", "Supernova Live" w reżyserii Waldemara Modestowicza i jedno nienagrodzone - "Zwierzęca zajadłość" w reżyserii Tomasza Mana.

Muzyka prezentowana w tym wydaniu, choć wyjątkowo niewiele jej będzie, także związana jest z programem Dwóch Teatrów.

Dziękuję za czerwiec (aż 3 wydania) izapraszam na lipcowe spotkania.

Do usłyszenia! Baszka Marcinik, Sylwia Hejj i Janusz Deblessem

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik
Data emisji: 30.06.2017
Godzina emisji: 00.05

iwo/czaj