XXI Festiwal Szekspirowski - noc poprzedzająca

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 02:00
Z Festiwalem Szekspirowskim związani jesteśmy od dawna. Nasze spotkania z jego twórcą i dyrektorem - prof. Jerzym Limonem - mają już charakter niemal rytualny.
Audio
  • XXI Festiwal Szekspirowski - noc poprzedzająca (Trójka pod Księżycem)
Scena włoska w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim
Scena włoska w Gdańskim Teatrze SzekspirowskimFoto: Commons Wikimedia/Dawid Linkowski

Do tradycyjnych można też zaliczyć wydania TPK, realizowane w noc poprzedzającą rozpoczęcie FS. W tym roku na dzień przed otwarciem odbyły się konferencja naukowa oraz pokaz dla jej gości spektaklu Pieśni Kozła - "Wyspa".

Omawiając więc w tym wydaniu TPK program FS, mieliśmy szansę opowiedzieć już o tym, co za nami. XXI FS, zaplanowany ambitnie przez jego organizatorów, może zrealizować tylko część tych planów. Spowodowały to kłopoty finansowe. Rozmawialiśmy o nich, ale nade wszystko o tym, co udało się zaprosić do Gdańska.


Festiwal Szekspirowski 2017 Festiwal Szekspirowski 2017


W nurcie głównym jednak zabraknie w tym roku także nominowanych do Nagrody Złotego Yoricka, czyli nie odbędzie się konkurs polskich spektakli z ubiegłego sezonu. Jedynym reprezentantem naszego teatru jest poza konkursem występująca międzynarodowa wszak grupa - Pieśń Kozła. Imponująco zapowiada się natomiast SzekspirOFF. Tym, że FS jest finalistą ważnej Nagrody EFFE, również warto "pochwalić się".

Zaproszenie do udziału w naszym spotkaniu przyjęli: Joanna Śnieżko-Misterek (koordynatorka programu FS), prof. Jacek Fabiszak (UAM), Krzysztof Grabowski (aktora), Romualda Wicza-Pokojski (SzekspirOFF), Grzegorz Bral (Pieśń Kozła) i Magda Hajdysz (rzeczniczka FS).

27 lipca przypadła 19. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Czy miał poeta coś wspólnego z Szekspirem? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Sylwia Héjj
Data emisji: 28.07.2017
Godzina emisji: 0.05

Czytaj także

Wakacyjne festiwale. Spotkania. Przeglądy

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 17:00
Zbliża się nieuchronnie półmetek wakacyjnych atrakcji kulturalnych. To wydanie MBK (przedostatnie w lipcu tego roku) otworzyliśmy zaproszeniem do Sopotu na najważniejszą premierę XII Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską - "Moscow 1948".
rozwiń zwiń