X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

XXI Festiwal Szekspirowski - noc poprzedzająca

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 02:00
Z Festiwalem Szekspirowskim związani jesteśmy od dawna. Nasze spotkania z jego twórcą i dyrektorem - prof. Jerzym Limonem - mają już charakter niemal rytualny.
Audio
  • XXI Festiwal Szekspirowski - noc poprzedzająca (Trójka pod Księżycem)
Scena włoska w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim
Scena włoska w Gdańskim Teatrze SzekspirowskimFoto: Commons Wikimedia/Dawid Linkowski

Do tradycyjnych można też zaliczyć wydania TPK, realizowane w noc poprzedzającą rozpoczęcie FS. W tym roku na dzień przed otwarciem odbyły się konferencja naukowa oraz pokaz dla jej gości spektaklu Pieśni Kozła - "Wyspa".

Omawiając więc w tym wydaniu TPK program FS, mieliśmy szansę opowiedzieć już o tym, co za nami. XXI FS, zaplanowany ambitnie przez jego organizatorów, może zrealizować tylko część tych planów. Spowodowały to kłopoty finansowe. Rozmawialiśmy o nich, ale nade wszystko o tym, co udało się zaprosić do Gdańska.


Festiwal Szekspirowski 2017 Festiwal Szekspirowski 2017


W nurcie głównym jednak zabraknie w tym roku także nominowanych do Nagrody Złotego Yoricka, czyli nie odbędzie się konkurs polskich spektakli z ubiegłego sezonu. Jedynym reprezentantem naszego teatru jest poza konkursem występująca międzynarodowa wszak grupa - Pieśń Kozła. Imponująco zapowiada się natomiast SzekspirOFF. Tym, że FS jest finalistą ważnej Nagrody EFFE, również warto "pochwalić się".

Zaproszenie do udziału w naszym spotkaniu przyjęli: Joanna Śnieżko-Misterek (koordynatorka programu FS), prof. Jacek Fabiszak (UAM), Krzysztof Grabowski (aktora), Romualda Wicza-Pokojski (SzekspirOFF), Grzegorz Bral (Pieśń Kozła) i Magda Hajdysz (rzeczniczka FS).

27 lipca przypadła 19. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Czy miał poeta coś wspólnego z Szekspirem? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Sylwia Héjj
Data emisji: 28.07.2017
Godzina emisji: 0.05

Czytaj także

Wakacyjne festiwale. Spotkania. Przeglądy

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 17:00
Zbliża się nieuchronnie półmetek wakacyjnych atrakcji kulturalnych. To wydanie MBK (przedostatnie w lipcu tego roku) otworzyliśmy zaproszeniem do Sopotu na najważniejszą premierę XII Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską - "Moscow 1948".
rozwiń zwiń