X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Intymne spotkanie z artystą

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 05:00
Bruce Springsteen występuje na Broadwayu, w niewielkim teatrze, pięć wieczorów w tygodniu, od 12 października ubiegłego roku. Ten cykl miał się zakończyć 3 lutego, ale przedłużono go do końca czerwca.
Audio
  • Bruce Springsteen i jego nietypowe występy na Broadwayu (Trójka Pod Księżycem)
Bruce Springsteen
Bruce SpringsteenFoto: Sony Music / mat. promocyjne

Springsteen jest na scenie sam. Tylko dwa razy przyłącza się do niego żona, Patti Scialfa. Bruce gra na gitarze i śpiewa swoje piosenki, akompaniuje sobie na fortepianie, opowiadając o nich i o sobie. Piosenki są i bardzo, i mniej znane, choć nawet te najbardziej znane trudno z początku rozpoznać. Gra dla nieco ponad 900 osób, nie 50 czy 100 tys., jak zwykle na koncertach Springsteena.

Jak nazwać to, czego świadkami jest publiczność Walter Kerr Theatre na Broadwayu, ci szczęściarze, którym udało się kupić albo wylosować bilety? To – cytuję jednego z zachwyconych recenzentów – "intymny triumf" Artysty. Choć takie określenie jest mylące. Triumf oznacza huczne zwycięstwo. A tu – prywatność, intymność, zwierzenie, zdjęcie maski… Jak to nazwać? Co to takiego? Koncerty? Recitale? Może po prostu spotkania?

Spotkania z Artystą, który nie przestając nim być, mówi do nas z poziomu prywatności, a może i intymności, tak jakby mówił tylko do nas, tylko do mnie? To Springsteen na Broadwayu. Ale przecież każdy z nas doświadczył, doświadcza czegoś takiego.

Spotkania z Artystą…

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Data emisji: 16.02.2018
Godzina emisji: 0.05

Czytaj także

Teatr Wiczy

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 13:00
W pierwszej połowie lat 90. panowała moda na teatry nieinstytucjonalne, w instytucjonalnych panował natomiast zastój, który dziś oceniamy jako ciszę przed burzą (rok 1997).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykła moc dedykacji

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 13:45
Porządkowałem bibliotekę. Wpadła mi w oko, a potem w rękę książka Neila Gaimana pod tytułem "Chłopaki Anansiego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cezary Harasimowicz – spotkanie po latach

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 07:00
Minęło 21 lat od momentu, kiedy spotkaliśmy się po raz pierwszy, a stało się to za sprawą filmu "Bandyta" w reżyserii Macieja Dejczera.
rozwiń zwiń