X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maraton Modrzejewskiej

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 03:00
Ta figura retoryczna posłużyła Teatrowi im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy do nazwania przeglądu spektakli, który zaplanowano na 8-10 czerwca.
Audio
Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w LegnicyFoto: mat. prasowe

Maraton Modrzejewskiej Maraton Modrzejewskiej

Sześć legnickich tytułów na trzech scenach w trzy dni plus dyskusja w teatralnej Cafe Modjeska "Teatr 2018 – misja czy wizja?". Pomysł na finał sezonu – wydawałoby się – oczywisty, ale nie znamy innych podobnych, zatem postanowiliśmy uruchomić pierwszy w TPK pomost: studio Trójki – studio Radia Wrocław w Legnicy. Na tę pierwszą czerwcową (!) noc zaprosiliśmy dyrektora Jacka Głomba, scenografkę – Małgorzatę Bulandę oraz reżysera-legendę – Lecha Raczaka, współpracującego z Teatrem Modrzejewskiej.

Przy okazji wspomnieliśmy, że Przemysław Wojcieszek – inny charyzmatyczny reżyser – przygotowuje serial wraz z aktorami z Legnicy, a słynie ten teatr ze świetnego zespołu aktorskiego, z którego wywodzą się: Przemysław Bluszcz, Janusz Chabior, którzy doskonale radzą sobie teraz w Warszawie, Tomasz Kot – od lat – w filmie ("Bogowie", ostatnio, nagrodzona za reżyserię w Cannes, "Zimna wojna") czy pozostający w Legnicy Robert Gulaczyk (nagradzana animacja "Twój Vincent"). Legnica sama jest bohaterką słynnych filmów: "Mała Moskwa" (Waldemara Krzystka), "Najlepszy" (Łukasza Palkowskiego). Mała Legnica – gdzieś na "końcu świata", częściowo zdegradowana (Zakaczawie), częściowo piękna (architektura z przełomu XIX i XX wieku), dawny radziecki "bastion" – radzi sobie! I o niej, przy okazji rozmawialiśmy, otwierając Trójkowy czerwiec 2018.
 
Wydanie zrealizował w maleńkim legnickim studiu Andrzej Andrzejewski.

Program Maratonu Modrzejewskiej Program Maratonu Modrzejewskiej

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
 
Data emisji: 1.06.2018
Godzina emisji: 0.04