X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Magda Łazarkiewicz i Jan A.P. Kaczmarek okołofilmowo

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 10:00
Tak się składa, że nazwiska gości tego wydania TPK kojarzą się nade wszystko z filmem i słusznie, ale nie film był głównym tematem audycji i z wielu innych powodów była ona nietypowa.
Audio
  • Festiwale w Jarocinie i Łodzi (Trójka pod księżycem)
Piotr Łazarkiewicz
Piotr ŁazarkiewiczFoto: PAP/Jan Bogacz

Po pierwsze – w studiu Trójki była z nami tylko Magda Łazarkiewicz, która wybiera się do Jarocina na festiwal, ale też nie sam festiwal nas interesował (choć pod Trójkowym patronatem), lecz… mural, który zostanie 15 lipca odsłonięty na ścianie kina w Jarocinie, a upamiętni on 10. rocznicę śmierci Piotra Łazarkiewicza. I my wspominaliśmy tego reżysera teatralnego, filmowego, przyjaciela młodych aktorów. Dlaczego Jarocin stał się impulsem do naszego spotkania? O tym opowiedzieliśmy, gdyż mural ma także swoją historię.


Transatlantyk 2018 Transatlantyk 2018

Z kolei Jan A.P. Kaczmarek był z nami, ale w studiu Radia Łódź. W Łodzi rozpoczyna się bowiem 8. Festiwal Transatlantyk, który jest nie tylko festiwalem filmu, lecz także idei oraz muzyki. I głównie o ideach oraz muzyce rozmawialiśmy. Każdego roku Transatlantyk ma inne hasło i ono ustawia debaty, które odbywają się podczas jego trwania. Jakie hasło padnie w tym roku? Po przerwie zostanie też ponownie wręczona na Transatlantyku nagroda Glocal Hero. Kto ją otrzyma? 


Jan A.P. Kaczmarek w studiu Radia Łódź, fot. Michał Weres Jan A.P. Kaczmarek w studiu Radia Łódź, fot. Michał Weres

Czy odbędą się w tym roku konkursy muzyczne? Która z "ikon" światowego kina i muzyki przybędzie do Łodzi? Kto będzie przygotowywał kolacje w Kinie Kulinarnym? W których miejscach podobno piękniejącej Łodzi zagości Transatlantyk? I w jakim stopniu my sprostaliśmy niełatwemu zadaniu, jakie postawiliśmy przed sobą w tym wydaniu TPK?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

Choć latem wybieramy morze, tym razem wyobraźnia poprowadziła nas do miejsc, które trudno skojarzyć z jakimkolwiek zbiornikiem wodnym.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
 
Data emisji: 13.07.2018
Godzina emisji: 0.04

Czytaj także

Nagrody na Festiwalu Dwa Teatry

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 22:00
Jakie wnioski płyną z tej szczególnej z wielu powodów edycji festiwalu? Jakie były wybory jurorów, kryteria, którymi posługiwali się, ogłaszając werdykty?
rozwiń zwiń

Czytaj także

23. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2018 22:00
Festiwal w kurorcie na Wyspie Wolin ma już długą tradycję, MBK był jednak na nim po raz pierwszy.
rozwiń zwiń