X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

XIX Interpretacje – festiwal młodych reżyserów

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 04:00
Co może oznaczać i co oznacza kategoria młodości w dziedzinie reżyserii? Na to pytanie próbowaliśmy odpowiedzieć w tym wydaniu TPK, transmitowanym po raz pierwszy od kilkunastu lat z Katowic.
Audio
  • Śląskie święto młodych reżyserów teatralnych (Trójka Pod Księżycem)
Laur Konrada to nagroda Interpretacji dla młodych twórców
Laur Konrada to nagroda Interpretacji dla młodych twórcówFoto: mat. promocyjne

Tak się składa, że jedyne dotąd spotkanie w tej audycji poświęcone było twórczości Kazimierza Kutza przy okazji jednego z jego jubileuszy, a reżyser był twórcą Festiwalu Sztuki Reżyserskiej i jego dyrektorem. Patronem nagrody – Laur Konrada – jest Konrad Swinarski (1929-75), który lata młodości spędził w Katowicach.


. fot. Arkadiusz Ławrywianiec 

My spotkaliśmy się w piątym dniu XIX Interpretacji, które odbywają się po dwuletniej przerwie i których dyrektorem artystycznym został dramatopisarz, reżyser, tworzący w teatrze pod pseudonimem, historyk sztuki – Ingmar Villqist, chorzowianin. Jest on pierwszym po Kazimierzu Kutzu człowiekiem teatru, związanym ze Śląskiem.

Rozmawialiśmy o tegorocznych Interpretacjach, przypominając historię festiwalu oraz pamiętając o kontekście, w jakim on się odbywa. Ideą Ingmara Villqista, przygotowującego program Interpretacji, było przyjrzenie się nie tylko młodej reżyserii teatralnej. W konkursie, który towarzyszy festiwalowi, znalazły się spektakle telewizyjne, filmy oraz słuchowiska. Do udziału w naszym nocnym spotkaniu zaprosiliśmy obok dyrektora, także selekcjonera spektakli telewizyjnych – Wojciecha Majcherka oraz reprezentującego jury muzyka, kompozytora – Olo Walickiego.


XIX Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje (mat. promocyjne) XIX Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje (mat. promocyjne)

To wydanie TPK stanowi jedno z czterech spotkań w studiu festiwalowym, a każde będzie odbywało się w innym z kilku festiwalowych miejsc. Ingmarowi Villqistowi zależało na tym, by Interpretacje rozprzestrzeniły się na "Miasto Ogrodów", a warte jest ono pokazania gościom festiwalu i o jego atrakcyjności także rozmawialiśmy. Trójka jest jednym z patronów wydarzenia, bywa poza tym na największych śląskich festiwalach.

Dla mnie powrót na Śląsk po latach stanowi rodzaj wyzwania. Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 16.11.2018
Godzina emisji: 0.06

Czytaj także

Przedstawiamy finalistów Talentów Trójki

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 22:15
To trzecie i ostatnie już wydanie MBK, które było zdominowane przez konkurs Talenty Trójki 2018.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy sezon w poznańskich teatrach

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 02:00
"Czy to bajka, czy nie bajka?"... "Wśród takich pól przed laty"… Można powiedzieć, że dwa poznańskie teatry na początku sezonu 2018/2019 w ten sposób ze sobą dialogują.
rozwiń zwiń