X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Boska Komedia - święto polskiego teatru

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 07:00
11. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia w Krakowie kończy się w niedzielę 16 grudnia. W sobotę już jednak poznamy werdykty międzynarodowego jury. Ocenie poddawane są spektakle, które zostały zakwalifikowane do sekcji "piekielnej", a jest ich 13.
Audio
  • Boska Komedia już za półmetkiem (Trójka Pod Księżycem/Trójka)
11. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia 2018
11. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia 2018Foto: mat. promocyjne
Festiwal Boska Komedia Festiwal Boska Komedia

Przed nami w konkursie jeszcze dwa spektakle, które mogą zmienić ewentualne dotychczasowe oceny jurorów. To: "Wyjeżdżamy" w reż. Krzysztofa Warlikowskiego z Nowego Teatru w Warszawie oraz "Zapiski z wygnania" w reżyserii Magdy Umer z Teatru Polonia w Warszawie. My, podsumowując dotychczasowe pokazy konkursowe, przyjrzeliśmy się temu, co zostało pokazane także w pozostałych częściach Boskiej Komedii: Paradiso oraz Purgatorio.

Niebo – to prezentacja młodego teatru. I tę część, podczas naszego spotkania, reprezentował dramatopisarz i dramaturg oraz debiutujący reżyser – Mateusz Pakuła. Posłuchaliśmy również rozmowy Jana Niebudka z Jędrzejem Piaskowskim, który z Teatru Osterwy w Lublinie przywiózł do Krakowa "Trzy siostry".

Mateusz Pakuła, fot. Martyna Adamska Mateusz Pakuła, fot. Martyna Adamska

Jacek Cieślak Jacek Cieślak

Czyśćcowe prezentacje, czyli przedstawienia z programu towarzyszącego, zostały wybrane spośród krakowskich przedstawień. My słuchaliśmy rozmowy Jana Niebudka z Szymonem Czackim i Michałem Majniczem, aktorami Narodowego Starego Teatru, którego najnowsza premiera w reżyserii Moniki Strzępki, została przedstawiona publiczności festiwalowej. Do Purgatorio zaproszono też mniejszy krakowski teatr Barakah. Jakub Sadowski rozmawiał z Sebastianem Obercem – reżyserem "Dzieci z dworca ZOO". W studiu Radia Kraków byli z nami również: dyrektor Bartosz Szydłowski oraz jeden z pięciorga selekcjonerów krytyk Jacek Cieślak.

TPK – to ulubiona audycja festiwalowa: daje szansę przeprowadzenia dłuższych dyskusji w niezobowiązującej atmosferze. A, że zazwyczaj festiwale kończą się z czwartku na piątek, nasi goście, mimo zmęczenia, meli o czym rozmawiać. Zresztą nocne rozmowy stanowią ważny element nieformalnego programu każdego z festiwali.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Goście: Mateusz Pakuła (reżyder, dramaturg), Bartosz Szydłowski (Teatr Łaźnia Nowa), Jacek Cieślak (publicysta, krytyk filmowy i teatralny)
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 14.12.2018
Godzina emisji: 0.05