TR Warszawa – "Inni ludzie"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 02:00
"Zresztą z roku na rok on Warszawę coraz mniej rozumie. Niegdyś jego miasto, dziś to jest inne miasto i inni ludzie…"
Audio
  • "Inni ludzie" Doroty Masłowskiej na deskach TR Warszawa. Co sztuka mówi o nas? (Trójka Pod Księżycem)
Grzegorz Jarzyna
Grzegorz JarzynaFoto: Wioletta Myszkowska/PR

Warszawa w TR Warszawa, czyli w teatrze Grzegorza Jarzyny – to naturalny adres i punkt odniesienia. Dorota Masłowska – to autorka, która pod tym adresem jest dobrze znana. "Między nami dobrze jest" – jej sztuka w reżyserii Grzegorza Jarzyny – po prapremierze w Berlinie od 10 lat grana jest w TR. Wcześniej (2006) "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" Masłowskiej zrealizował w TR Przemysław Wojcieszek. 15 marca 2019 odbędzie się premiera sztuki, której scenariusz powstał na podstawie książki – konceptu Doroty Masłowskiej, wydanej w ubiegłym roku, pod tytułem "Inni ludzie". Reżyseruje Grzegorz Jarzyna. Realizuje w ATM Studio gigantyczny "kolektyw" artystów, których reprezentacja na tydzień przed premierą pojawi się w studiu Trójki, bo pod jakim innym adresem?


(mat. prasowe) (mat. prasowe)

I – o, jakiej innej porze, jeżeli nie o północy? Grzegorz Jarzyna więc przybędzie na czele ekipy, w skład której wchodzą: Anna Axer-Fijałkowska (scenografia i kostiumy), Kaja Stępkowska (rzeczniczka), Agnieszka Podsiadlik i Rafał Maćkowiak (wiadomo – aktorzy). Mądrzy interpretatorzy twórczości Doroty Masłowskiej dowodzą, że bohaterem jej książek, tej – szczególnie dotkliwym – jest język. Notoryczni odbiorcy Masłowskiej (nie tylko sztuk jej i na podstawie jej prozy) doświadczyli także muzyki/rytmu, w którym ten język funkcjonuje ("Paw królowej", CD "Mister D" – "Społeczeństwo jest niemiłe"). Jak potoczy się rozmowa o… języku, o nas i o "innych", o Warszawie… na początku marca AD 2019, nocą? Trudno przewidzieć, nie mniej – zapraszamy!

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 8.03.2019
Godzina emisji: 0.05


Czytaj także

Teatr Śląski liderem!

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 02:00
Po wydaniu poświęconym nowemu rokowi w Teatrze Polskim we Wrocławiu – wydanie TPK na linii Warszawa-Katowice. spotykamy się bowiem po latach z Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

A jednak można!

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 04:00
Kontynuujemy wizyty w polskich tetrach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

V Festiwal "Trójka Górom"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 15:52
W 21. roku naszych wspólnych działań ze Szklarską Porębą, postanowiliśmy w pierwszą festiwalową noc spotkać się w większym gronie, by powspominać początki Trójkowych wypraw do samej Szklarskiej Poręby, do Piechowic, do Jakuszyc.
rozwiń zwiń