X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

19. Dni Tischnerowskie w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 02:00
W Krakowie i nie tylko w Krakowie tym razem. My spotkamy się na tydzień przed rozpoczęciem 19. Dni Tischnerowskich, które będą odbywały się od 27 do 30 marca, ale… Dniom towarzyszą: Strefa Tischnera oraz inne wydarzenia (nie koniecznie w tym czasie).
Audio
  • Dni Tischnerowskie w "Trójce pod Księżycem (Trójka Pod Księżycem)
19. Dni Tischnerowskie w Krakowie
19. Dni Tischnerowskie w KrakowieFoto: mat. prasowe

I tak, 23 marca, wyruszy z Krakowa o poranku pociąg EIP, w którego 7 wagonie (z zasady – strefa ciszy) spotkają się organizatorzy Dni Tischnerowskich oraz goście, m.in. laureaci Nagrody Znaku i Hestii im. Ks. Józefa Tischnera. Pociąg dowiezie ich do Sopotu, gdzie po południu w sopockiej Mediatece (przy dworcu PKP) pasażerowie wagonu nr 7 będą o myśli księdza profesora rozmawiali. To specjalne wydarzenie zapowiadamy w tym wydaniu TPK i zrelacjonujemy w MBK 24 marca. 

Laureaci Nagrody Znaku i Hestii im. Ks. Józefa Tischnera: Łukasza Garbala, o. Ludwik Wiśniewski, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak Laureaci Nagrody Znaku i Hestii im. Ks. Józefa Tischnera: Łukasza Garbala, o. Ludwik Wiśniewski, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak

Kraków: Pociąg do Tischnera Kraków: Pociąg do Tischnera

Większą część wydania TPK naturalnie poświęcamy programowi Dni Tischnerowskich. Naszymi gośćmi są: Wojciech Bonowicz – poeta, redaktor i biograf ks. Józefa, dr Adam Workowski – filozof oraz Łukasz Tischner – sekretarz Nagrody im. Ks. Józefa Tischnera. Poznajemy tegorocznych laureatów oraz dyskutujemy o haśle Dni 2019, a brzmi ono: "Człowiek – Nowe Wyzwania". Naszej rozmowie towarzyszy muzyka zaproponowana przez gości. Nie trzeba dodawać, bo spotykamy się od lat z okazji kolejnych Dni Tischnerowskich, że nasi goście nie dość, że są intelektualistami, to mają poczucie humoru i barwnie opowiadają nawet o czymś, co wydaje się mało atrakcyjne, jak na przykład program wydarzenia.


Goście audycji: Łukasz Tischner, Adam Workowski i Wojciech Bonowicz Goście audycji: Łukasz Tischner, Adam Workowski i Wojciech Bonowicz

Uroku naszemu spotkaniu dodaje jeszcze fakt, że jest to pierwsza noc kalendarzowej wiosny 2019!

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 15.03.2019
Godzina emisji: 0.05

 

Czytaj także

"Thais" – opera zapoznana

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2019 22:00
Premiera opery Julesa Masseneta (libretto – Louis Gallet) w Operze Bałtyckiej – jak zapewniają twórcy – jest pierwszą w Polsce od około stu lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

TR Warszawa – "Inni ludzie"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 02:00
"Zresztą z roku na rok on Warszawę coraz mniej rozumie. Niegdyś jego miasto, dziś to jest inne miasto i inni ludzie…"
rozwiń zwiń