X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

39. Warszawskie Spotkania Teatralne rozpoczęte!

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 02:00
Od 4 do 16 kwietnia odbywa się w Warszawie pokaz niewarszawskich spektakli z ubiegłego roku. WST towarzyszy "Grotowski Fest" – w dwudziestą rocznicę śmierci Jerzego Grotowskiego (1933-1989). W pierwszą natomiast noc WST spotykamy się z ich  kurator – Dorotą Buchwald – oraz z profesorem Dariuszem Kosińskim.
Audio
  • 39. Warszawskie Spotkania Teatralne w TPK (Trójka pod Księżycem)
Logo wydarzenia
Logo wydarzeniaFoto: materiały prom.

Plakat spektaklu "Pod presją" Plakat spektaklu "Pod presją"

Zapowiedzianym już w MBK Spotkaniom, mamy teraz szansę przyjrzeć się, próbując wyciągnąć zarazem wnioski na temat "kondycji" współczesnego teatru polskiego. Zastanowiamy się, w jakim stopniu wybór dokonany przez kurator 39 WST jest symptomatyczny. Profesora Dariusza Kosińskiego prosimy o przedstawienie dzisiejszemu widzowi twórcy "teatru ubogiego", "maga" Laboratorium, jednego z najważniejszych "ambasadorów" polskiego teatru w świecie. Pomysłodawcą i organizatorem "Grotowski Fest" jest Tadeusz Słobodzianek – dyrektor Teatru Dramatycznego w Warszawie – teatru, który jest od lat gospodarzem WST.

Dorota Buchwald (fot. Wojciech Dorosz/PR) Dorota Buchwald (fot. Wojciech Dorosz/PR)

Plakat spektaklu "Trojanki" Plakat spektaklu "Trojanki"

39 WST – to – 12 spektakli z: Wałbrzycha, Kalisza, Łodzi, Opola (dwa), Poznania (dwa), Legnicy, Wrocławia, Radomia, Katowic, Gdańska i Rzeszowa. Zatrzymamy się nad kreśloną w tym roku mapą Polski teatralnej. Łączymy się z dyrektorami/reprezentantami zaproszonych na WST teatrów.

W programie Spotkań – spektakle siedmiorga mistrzów oraz pięciorga debiutantów na tym festiwalu. Wśród mistrzów są: Maja Kleczewska, Mariusz Grzegorzek oraz Jan Klata.

Miejsca prezentacji – poza scenami Teatru Dramatycznego: Teatr Studio i ATM Studio. W programie WST – także Małe WST, a po pokazach – dyskusje z twórcami.

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 5.04.2019
Godzina emisji: 0.05

Czytaj także

A jednak można!

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 04:00
Kontynuujemy wizyty w polskich tetrach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

TR Warszawa – "Inni ludzie"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 02:00
"Zresztą z roku na rok on Warszawę coraz mniej rozumie. Niegdyś jego miasto, dziś to jest inne miasto i inni ludzie…"
rozwiń zwiń

Czytaj także

19. Dni Tischnerowskie w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 02:00
W Krakowie i nie tylko w Krakowie tym razem. My spotkamy się na tydzień przed rozpoczęciem 19. Dni Tischnerowskich, które będą odbywały się od 27 do 30 marca, ale… Dniom towarzyszą: Strefa Tischnera oraz inne wydarzenia (nie koniecznie w tym czasie).
rozwiń zwiń