TPK 15 maja 2009

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2009 00:00
12 dni i 9 spektakli za nami. Przed nami - 8 dni i 7 spektakli czyli mamy już półmetek 29. WARSZAWSKICH SPOTKAŃ TEATRALNYCH i z tej okazji spotykamy się w Trójce...
... pod Księżycem. Patronując Festiwalowi, spróbujemy ogarnąć to, co za nami, zadać z troską parę niewygodnych pytań, wyrazić zachwyt. Nie zamierzamy natomiast obrażać się na polski teatr. Wręcz przeciwnie, zaprosimy na drugą część WST (nawet, jeżeli nie ma już biletów). Więcej - opowiemy o piątkowych i sobotnich spektaklach, goszcząc nie tak dobrze jeszcze znanego u nas, polskiego wszak reżysera - KRZYSZTOFA MINKOWSKIEGO, który zrealizował w Jeleniej Górze "Trzy siostry".

My, to znaczy: MACIEJ NOWAK - dyrektor Instytutu Teatralnego w Warszawie i zarazem dyrektor WST, PAWEŁ SZTARBOWSKI - szef promocji IT, krytyk oraz ja - Barbara Marcinik. Zaprosiliśmy także osobę "urzędującą", ale rozumiejącą i kochającą teatr, pana dyrektora MARKA KRASZEWSKIEGO oraz dramaturga Nowego Teatru Krzysztofa Warlikowskiego - PIOTRA GRUSZCZYŃSKIEGO, który może wpadnie do nas tuż po "generalnej"  "(A)pollonii", która z kolei będzie miała specjalny pokaz w sobotę.

Państwo są mile widziani i słyszani, zapraszamy. TPK z Klubu/Centrum Festiwalowego w dawnej Kawiarni Nowy Świat.

Czytaj także

29. Warszawskie Spotkania Teatralne

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2009 09:57
29. Warszawskie Spotkania Teatralne (5-23 maja) - jeden z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce, organizowany od 1965 r. Najważniejszym wątkiem festiwalu jest przedstawienie najciekawszych spektakli 2008 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poszukiwanie centrum

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2010 21:00
Proponuję wspólne POSZUKIWANIE CENTRUM. – GDZIE ONO JEST? – CENTRUM KULTURALNE. Zacznijmy od TEATRU.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka Pod Księżycem

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2010 00:00
- Za parę dni - już w niedzielę - zacznie się w Warszawie prawdziwe teatralne szaleństwo: kłusowanie między Teatrem Polskim , Teatrem Studio i Centrum w Koneserze...
rozwiń zwiń