w TPK 24 lutego 2009

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2009 00:00
Pierwsze - w tym roku - wydanie "zwyczajne" TPK z książką w roli głównej. Będzie więc niezwyczajnie dużo tematów, stanowiących ekscentryczny zestaw. - Po pierwsze - jubileusz KAZIMIERZA KUTZA.

...16 lutego reżyser obchodził swoje ... 80 Urodziny i - z tej min. - okazji Znak wydał - Biografię Niepokorną. Cały Ten Kutz Aleksandry Klich - z trójkowym znaczkiem jakości!!!

- Będziemy powracać do wieczoru jubileuszu reżysera w Teatrze Syrena w Warszawie ( ale niewiele miał on wspólnego z typową promocją książki ).

- Po drugie 20 lutego rozpoczęła się trasa "Planet" - LUC, a "Planet" - to nie tylko płyta, to także książeczka pełna tekstów - przedziwnych i stanowiących integralną całość. - Z autorem tejże zatem czeka Państwa rozmowa.

- Po trzecie - najnormalniejszy to bodaj element naszej audycji - w roli przewodnika wystąpi PIOTR DOBROŁĘCKI - vice prezes Polskiej Izby Książki.

- Zapowiemy też wraz z Natalią Adaszyńską kolejne spotkanie w cyklu: evviva l'arte: środa najbliższa, Collegium Nobilium - W-wa. Miodowa22/24. - Już teraz zdradzam: spotkanie panów Eustachego Rylskiego i Jacka Dehnela.

- TPK Z KSIĄŻKĄ W ROLI GŁÓWNEJ.

- Zapraszam.

- Będą prezenty: adres: mbk@polskieradio.pl

Czytaj także

Aleksandra Klich - "Cały ten Kutz"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2009 16:22
Bujny bohater to marzenie, ale i niebezpieczeństwo dla biografa, który musi nadać formę tej kipieli i ciągle wymacywać grunt. Tu jednak nie ma niebezpieczeństwa. Aleksandra Klich, autorka reportaży, wywiadów i esejów, od dawna pisze o Śląsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Piąta strona świata" - Kazimierz Kutz

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2010 12:03
Debiutancka powieść Kazimierza Kutza. Śląsk, piąta strona świata, to miejsce, gdzie zacierają się granice, a historia bawi się ludźmi i narodami. Nie sposób zamknąć go w sztywne ramy ani opowiedzieć od początku do końca. Można tylko próbować...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debiutancka powieść Kazimierza Kutza

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2010 13:57
"Piąta strona świata" to tytuł debiutanckiej powieści Kazimierza Kutza, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trafna decyzja wypuszczenia Polańskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2009 18:25
Reżyser Kazimierz Kutz i karnista profesor Piotr Kruszyński komentują dzisiejszą propozycję wypuszczenia Romana Polańskiego.
rozwiń zwiń