X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przed sezonem

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2019 07:00
Spotkanie przed sezonem i na półmetku Majówki – może stanowić niezobowiązujące przygotowanie do wypraw wakacyjnych, ale też nawiązyać nastrojem do tego, jak spędzamy tegoroczny długi majowy weekend.
Audio
Spotkanie z Anną Tomiak
Spotkanie z Anną TomiakFoto: Wojciech Dorosz/PR

Okładka książki "Jurata. Cały ten szpas" Okładka książki "Jurata. Cały ten szpas"

W studiu Trójki nie ma co prawda wyjątkowo żadnego gościa, ale słuchamy wielu głosów, zarejestrowanych podczas rozmów, jakie prowadziliśmy pod koniec zimy oraz na początku wiosny tego roku. Jedno nagranie powstało na  warszawskiej premierze książki pod tytułem "Jurata. Cały ten szpas". W Spatifie odbyło się spotkanie z autorką książki panią Anną Tomiak. Przybyli na nie głównie bywalcy Juraty i mieliśmy okazję skonfrontować opowiedzianą prze nią historię naszego kąpieliska na Mierzei Helskiej, liczącego prawie 90 lat, ze wspomnieniami tych, którzy je znają i kochają. Jeżeli ktoś wybiera się na Hel w tym sezonie letnim lub spędza na nim właśnie Majówkę, powinien nie przeoczyć tego wydania TPK.

Spotkanie z Anną Tomiak Spotkanie z Anną Tomiak

 

Drugie z prezentowanych nagrań zostało zrealizowane podczas V Festiwalu Trójka Górom w Szklarskiej Porębie. W namiocie spotkań na Skwerze Radiowej Trójki gościliśmy z Tomkiem Żądą reprezentację satyrycznego serialu telewizyjnego "La La Poland": Olgę Sarzyńską, Izę Dąbrowską, Pawła Koślika oraz Macieja Makowskiego. Trwały właśnie ostatnie przygotowania do drugiego sezonu serialu, nie było więc z nami  jego twórcy, reżysera i współautora – Wawrzyńca Kostrzewskiego – ale aktorzy mieli szansę zarekomendować premierę nowych odcinków oraz przypomnieć wybrane, najzabawniejsze odcinki z sezonu poprzedniego, które są dostępne w sieci na VOD. Jeżeli ktoś wybiera się z kolei w Karkonosze na wakacje lub spędza w nich majowy weekend, może poczuć atmosferę spotkań, odbywających się na naszym Skwerze.

.....

Pierwsze zatem majowe w tym roku wydanie TPK – sądzimy – koresponduje z tym, o czym myślimy przed sezonem wakacyjnym oraz, czego doświadczamy, jeżeli udało nam się szczęśliwie wyjechać nad morze lub w góry na czas majówki.

.......

Tym, którzy nie mogli wyjechać, podobnie jak my, którzy pracują, przygotowują się do egzaminów etc., nie będziemy życia dodatkowo utrudniać podejmowaniem trudnych tematów. Odświętny czas rządzi się swoimi prawami i próbujemy nie bez przyjemności ich przestrzegać. 

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 3.05.2019
Godzina emisji: 0.05

Czytaj także

Odnalezione w tłumaczeniu

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 12:55
Gdańskie Spotkania Tłumaczy Literatury "Odnalezione w tłumaczeniu", odbywające się co dwa lata, rozpoczęte! 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki Piątek

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 02:00
Milczymy, słuchamy muzyki i siebie, rozmawiamy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamarzłe słowa – listy od słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 02:00
Spotykamy się tuż przed majówką. Raz w roku dajemy sobie w "Trójce pod Księżycem" spokój z telefonowaniem i pisaniem. Dajemy szansę zamarzłym słowom.
rozwiń zwiń