X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Po raz dziesiąty – Between!

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 02:00
To wyjątkowy festiwal, na pograniczu nauki (humanistyka) i sztuki (teatr, muzyka, literatura). Wymyślili go młodzi angliści z Uniwersytetu Gdańskiego wraz z ich profesorem, od lat mieszkającym w Polsce, Davidem Malcolmem.
Audio
  • 10. edycja festiwalu Between.Pomiędzy (Trójka pod Księżycem)
Spotkanie z Elżbietą Lorenc, z udziałem Sylwii Góry-Weber. Prowadzi Ewelina Stefańska.
Spotkanie z Elżbietą Lorenc, z udziałem Sylwii Góry-Weber. Prowadzi Ewelina Stefańska.Foto: Jurek Bartkowski

Festiwal ma podwójną nazwę – angielsko-polską: Between.Pomiędzy. Hasło tegoroczne brzmi Wyspa.Island. Młodzi angliści są już profesorami, jak Tomasz Wiśniewski, lub doktorami, jak Katarzyna Kręglewska. W tym roku na festiwal przyjeżdżają (rozpoczął się 13 maja) m.in.: Alicja i Grzegorz Bral (Pieśń Kozła) oraz Włodzimierz Staniewski (Gardzienice). Gościem od lat zapraszanym na Between jest tłumacz m.in. całego Becketta – Antoni Libera. Wśród sztuk prezentowanych na festiwalu jest także… sztuka przekładu.

My towarzyszmy Between od początku. W tym roku, z okazji 10-lecia, powracamy z dwugodzinną "Trójką pod Księżycem". Spotykamy się już po półmetku festiwalu, nie tylko po to, by porozmawiać o jego programie, ale też, by spróbować podsumować to, co wydarzyło się przez 10 lat; co pozostało po kolejnych festiwalach, na przykład liczne publikacje.


Plakat promujący festiwal Between.Pomiędzy (mat. prasowe) Plakat promujący festiwal Between.Pomiędzy (mat. prasowe)

Wśród gości wydania, obok wspomnianych anglistów, są: aktorka Teatru Wybrzeże – Sylwia Góra-Weber, związana także z sopockim Teatrem BOTO, oraz Alicja Bral i reżyser Adam Nalepa.  Spotykamy się w zaprzyjaźnionej Let's Art. Cafe w PGS w Sopocie.

Between/Pomiędzy – to nieduży festiwal, pozostający skromnie w cieniu gigantów, ale wyróżniający się swoją formułą oraz ambitnym programem.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 17.05.2019
Godzina emisji: 0.05

Czytaj także

Gry

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 22:00
Tego jeszcze nie było. Wystawa, którą można oglądać od trzech tygodni, została otwarta w ubiegły czwartek, 11 kwietnia. Tytuł jej – także wyjątkowo krótki: "Gry". Stosunkowo wreszcie niewiele na niej prac.
rozwiń zwiń