Po raz dziesiąty – Between!

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 02:00
To wyjątkowy festiwal, na pograniczu nauki (humanistyka) i sztuki (teatr, muzyka, literatura). Wymyślili go młodzi angliści z Uniwersytetu Gdańskiego wraz z ich profesorem, od lat mieszkającym w Polsce, Davidem Malcolmem.
Audio
  • 10. edycja festiwalu Between.Pomiędzy (Trójka pod Księżycem)
Spotkanie z Elżbietą Lorenc, z udziałem Sylwii Góry-Weber. Prowadzi Ewelina Stefańska.
Spotkanie z Elżbietą Lorenc, z udziałem Sylwii Góry-Weber. Prowadzi Ewelina Stefańska.Foto: Jurek Bartkowski

Festiwal ma podwójną nazwę – angielsko-polską: Between.Pomiędzy. Hasło tegoroczne brzmi Wyspa.Island. Młodzi angliści są już profesorami, jak Tomasz Wiśniewski, lub doktorami, jak Katarzyna Kręglewska. W tym roku na festiwal przyjeżdżają (rozpoczął się 13 maja) m.in.: Alicja i Grzegorz Bral (Pieśń Kozła) oraz Włodzimierz Staniewski (Gardzienice). Gościem od lat zapraszanym na Between jest tłumacz m.in. całego Becketta – Antoni Libera. Wśród sztuk prezentowanych na festiwalu jest także… sztuka przekładu.

My towarzyszmy Between od początku. W tym roku, z okazji 10-lecia, powracamy z dwugodzinną "Trójką pod Księżycem". Spotykamy się już po półmetku festiwalu, nie tylko po to, by porozmawiać o jego programie, ale też, by spróbować podsumować to, co wydarzyło się przez 10 lat; co pozostało po kolejnych festiwalach, na przykład liczne publikacje.


Plakat promujący festiwal Between.Pomiędzy (mat. prasowe) Plakat promujący festiwal Between.Pomiędzy (mat. prasowe)

Wśród gości wydania, obok wspomnianych anglistów, są: aktorka Teatru Wybrzeże – Sylwia Góra-Weber, związana także z sopockim Teatrem BOTO, oraz Alicja Bral i reżyser Adam Nalepa.  Spotykamy się w zaprzyjaźnionej Let's Art. Cafe w PGS w Sopocie.

Between/Pomiędzy – to nieduży festiwal, pozostający skromnie w cieniu gigantów, ale wyróżniający się swoją formułą oraz ambitnym programem.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 17.05.2019
Godzina emisji: 0.05

Czytaj także

Gry

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 22:00
Tego jeszcze nie było. Wystawa, którą można oglądać od trzech tygodni, została otwarta w ubiegły czwartek, 11 kwietnia. Tytuł jej – także wyjątkowo krótki: "Gry". Stosunkowo wreszcie niewiele na niej prac.
rozwiń zwiń