w TPK 31 lipca 2009

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2009 00:00
"... W roku 1959 Opera Leśna była nieczynna ze względu na trwającą przebudowę. " - cytuje archiwalne wydawnictwo w opublikowanej właśnie książce WOJCIECH FUŁEK.
To był rok 50-lecia Opery Leśnej.

- W 50 lat później leśny amfiteatr czeka kolejny remont, ale, zanim rozpocznie się trwa jego JUBILEUSZ. - I na 100 urodziny OL napisał Wojciech Fułek ( kronikarz Sopotu, Sopocianin, poeta, pedagog, vice prezydent Sopotu ) książkę - "Od Huzarów Śmierci do Eltona Johna".

- "...Na trzy dni przed otwarciem festiwalu, gwałtowna wichura poszarpała nylonowy dach." - cytuje w innym miejscu autor książki. - A dach był świeżo zamontowany i miał odbyć się pierwszy w OL Międzynarodowy Festiwal Piosenki - to było prawie dokładnie 45 lat temu, na początku sierpnia 64'. - W tych okolicznościach zamierzamy przeprowadzić pierwszą nocna transmisję audycji z ... samej Opery Leśnej. - Ryzykujemy w nie mniejszym stopniu niż twórcy Festiwalu. "Fale radiowe" są czułe na niesprzyjającą pogodę, ale ... próbujemy.

- I to "nie szczędząc sił i środków". - Za pomoc dziękujemy Miastu Sopot i BART-owi. - Zaprosiliśmy bowiem wielu gości. - W roli specjalnego gościa wystąpi związany z historią Opery Leśnej znakomity aktor Teatru Wybrzeże pan RYSZARD RONCZEWSKI. - W roli gościa - przewodnika po Gdańsku i Sopocie - mamy nadzieję - wystąpi nasz ulubiony pisarz i gawędziarz - PAWEŁ HUELLE ( są jego teksty we wspomnianej książce ). - W roli współprzewodnika po historii jubilatki wystąpi MAŁGORZATA BUCHOLZ-TODOROSKA - dyrektor Muzeum Sopotu.

- Podejmą nas w OL - gospodarze : miasta i "obiektu"- panowie: WOJCIECH FUŁEK i EUGENIUSZ TERLECKI. - Liczymy też na obecność ANDREASA KASPERSKIEGO - tłumacza niemieckojęzycznych min. dokumentów we wspominanej książce, bo też nasze spotkanie stanowi zarazem rodzaj ogólnopolskiej premiery tej publikacji. - Dlaczego w nocy? - Bo tego jeszcze nie było...

- Licząc też na pomoc kolegów z Działu Transmisji Radia Gdańsk: PIOTRA JAGIELSKIEGO, ARKADIUSZA CHOMICKIEGO oraz ANDRZEJA DUBASA ... ZAPRASZAMY!!! Oj, niełatwe zadanie Panów czeka:)

- Baszka, Wojtek i Michał .

Czytaj także

Trójka Pod Księżycem

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2009 00:00
Zapraszam Państwa w „Trójce pod Księżycem” do nowego cyklu rozmów. Tym razem chodzi o słowa. Do usłyszenia po północy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka Pod Księżycem

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2010 00:00
- Ten Festiwal jest jubileuszowy i jest wyjątkowy. Jedyne wspólne święto Polskiego Radia i Telewizji Polskiej i ich teatrów. X FESTIWAL DWA TEATRY w Sopocie. - Nie zawsze też ...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka Pod Księżycem

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2009 00:00
- 2 czerwca 2001 roku - roku obchodów 100 - lecia nadania Sopotowi praw miejskich został HONOROWYM OBYWATELEM miasta. - Urodził się tam, chodził do szkoły, w Gdańsku rozpoczął ...
rozwiń zwiń