„SyMfonia Serc” dla chorych na stwardnienie rozsiane

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2008 00:00
Od początku września - ogłoszonego w tym roku miesiącem stwardnienia rozsianego (SM) - trwa organizowana przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego ogólnopolska kampania informacyjna „SyMfonia Serc”.

 Jej celem jest zwrócenie uwagi szerokiej opinii publicznej na problemy osób cierpiących na stwardnienie rozsiane oraz przeciwdziałanie dyskryminacji, jaka je dotyka. Kampanii patronuje Trójka.

Problem stwardnienia rozsianego (łac. sclerosis multiplex – SM) jest mało znany w Polsce, mimo że w naszym kraju choruje ok. 60 tysięcy osób.

7 września na Placu Mariensztackim w Warszawie przez cały dzień będą się odbywały  spotkania, rozmaite aktywności i konkursy zwracające uwagę na problemy osób chorych na stwardnienie rozsiane i zachęcające osoby odwiedzające Mariensztat do włączenia się w działania na rzecz osób chorych na SM. Na wieczornym koncercie wystąpią Siona Neale, Peter Fisher oraz zespół Lombard z Markiem Siwkiem).

28 września (koncert w Zamku Królewskim) – wystąpi Zofia Kilanowicz z zespołem Sinfonietta Cracovia oraz pan Waldemar Malicki z własnym programem, wręczenie odznaczeń Ambasador SM).

O północy (w niedzielę 7. września) zapraszamy do Trójki pod Księżycem. Goście: Agnieszka Kremky – Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Scholastyka Śniegowska – Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Prof. Jerzy Kotowicz - neurolog.

www.symfoniaserc.pl

www.ptsr.org.pl

Czytaj także

SyMfonia Serc

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2008 17:25
Przez cały czas gra SyMfonia serc, akcja na rzecz Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, której patronuje Trójka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gra edukacyjna

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2009 18:35
Przygotowanie posiłku czy pomoc dziecku w pokolorowaniu rysunków - te proste wydawałoby się czynności mogą okazać się niewykonalne dla osoby chorej na stwardnienie rozsiane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stwardnienie rozsiane

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2010 18:35
"Kapele serc" pod takim hasłem studenckie zespoły folklorystyczne z całej Polski zagrają na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane.
rozwiń zwiń