X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lądowanie na Księżycu

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 02:00
"Lądowanie na Księżycu i inne zawieszone sny" – to jakże inspirujące hasło 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transatlantyk w Łodzi. Twórców festowalu zainspirował ów "mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości".
Audio
  • Przenosimy się na Księżyc (Trójka pod Księżycem)
Jan A.P Kaczmarek
Jan A.P KaczmarekFoto: Transatlantyk

Festiwal będzie zresztą trwał, podobnie jak wyprawa na Księżyc i z powrotem, 8 dni. Rozpocznie się 12, a zakończy 19 lipca, dzień przed 50. rocznicą wylądowania pierwszych ludzi na Księżycu. Misja Apollo 11 skłoniła organizatorów festiwalu do postawienia kilku ważnych pytań, m.in.: "co stało się z wielkimi projektami cywilizacyjnymi" sprzed pół wieku?

Plakat promujący festiwal Plakat promujący festiwal

Dwa tygodnie przed startem Transatlantyku i trzy przed rocznicą lądowania postanowiliśmy, w spokojnej jeszcze atmosferze nabierających dopiero tempa wakacji, porozmawiać o tamtym wydarzeniu oraz o jego znaczeniu dla nas dzisiaj. Nasz gość  tym razem w TPK jedynym, jak od lat przed festiwalem – to  jego pomysłodawca, dyrektor, kompozytor, laureat Oscara – Jan A.P. Kaczmarek. Łączymy się z nim za pomocą komunikatora internetowego. Omawiamy główne punkty programu festiwalu, pomijając szczegóły, gdyż konferencja prasowa odbędzie się dopiero 2 lipca, ale też dlatego, że filmem zajmuje się w Trójce Ryszard Jaźwiński. Transatlantyk jest bowiem festiwalem nade wszystko filmowym. My zazwyczaj koncentrujemy się na jego ideowej oraz muzycznej części.

Morze Spokoju - miejsce lądowania misji Apollo 11 i pozostawione tam ślady - między innymi moduł lądownika i kamera (fot. NASA) Morze Spokoju - miejsce lądowania misji Apollo 11 i pozostawione tam ślady - między innymi moduł lądownika i kamera (fot. NASA)

Muzyka też buduje klimat naszego spotkania u progu wakacji. Muzyka – nade wszystko Jana A.P. Kaczmarka, ale pojawiają się też pewne kompozycje, a propos tematu głównego spotkania, innych kompozytorów. Jak przeważnie jeden z utworów naszego gościa prezentujemy premierowo. 

Plakat promujący festiwal Plakat promujący festiwal

W tle – naturalnie Łódź oraz Poznań, gdyż wspominamy wcześniejsze festiwale, a Transatlantyk powstał w Poznaniu właśnie.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 28.06.2019
Godzina emisji: 0.05

Czytaj także

Po raz dziesiąty – Between!

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 02:00
To wyjątkowy festiwal, na pograniczu nauki (humanistyka) i sztuki (teatr, muzyka, literatura). Wymyślili go młodzi angliści z Uniwersytetu Gdańskiego wraz z ich profesorem, od lat mieszkającym w Polsce, Davidem Malcolmem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

XIX Festiwal "Dwa Teatry" – i już po!

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 02:00
Tak, czekaliśmy na nasz jedyny wspólny festiwal – Polskiego Radia i Telewizji Polskiej – prawie rok (XVIII odbywał się pod koniec czerwca). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Armia jednostki" – Malta 2019

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 02:00
Kiedy zaczynaliśmy ponad ćwierć wieku temu, byliśmy młodzi, entuzjastyczni, nagle… beztroscy (po traumie lat 80.), ale nie przemknęło nam nawet przez myśl, że za ćwierć wieku nadal będziemy spotykać się w mieście nad Maltą.
rozwiń zwiń