X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jeżeli jest sierpień, to jesteśmy w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 02:00
Pamiętamy, że bohaterką sierpnia jest Warszawa, w tym roku dołączyły do niej miasta Śląska (100. rocznica I powstania śląskiego), nie możemy wszak zapomnieć o gdańskim Sierpniu 80, choć okrągła rocznica za rok.
Audio
  • Tradycyjna sierpniowa wizyta w Gdańsku (Trójka pod Księżycem)
Maciej Kosycarz
Maciej KosycarzFoto: PAP/Adam Warżawa

Trudno, przejeżdżając obok Stoczni Gdańskiej, być obojętnym wobec tego, co wydarzyło się wtedy. Nawet jeżeli z różnych powodów nie uczestniczyło się w tym, co strajkowi i podpisaniu Porozumień Sierpniowych towarzyszyło.  

Stocznia Gdańska Stocznia Gdańska

Od lat "pielgrzymujemy" do Stoczni w sierpniu po to, by o niej pomyśleć, a następnie opowiadać. Mieliśmy rożnych przewodników. Ostatnio był nim fotografujący Stocznię, Gdańsk, Polskę młody artysta – fotograf po gdańskiej ASP – Michał Szlaga. Od niedawna Michał Szlaga – rodowity Kaszuba – mieszka w Warszawie.

Barbara Marcinik i Michał Szlaga Barbara Marcinik i Michał Szlaga

Wyprawiwszy się po raz pierwszy samotnie do Stoczni, postanowiliśmy zaprosić dwóch Gdańszczan do TPK po to, by szerzej o mieście porozmawiać. To Tadeusz Iwanowski, który ukończył słynną Politechnikę Gdańską, a doktorat otrzymał na Uniwersytecie w Uppsali, mający wszak korzenie m.in. litewskie oraz znany fotoreporter, dokumentujący Gdańsk, kontynuujący rodzinną tradycję, syn Zbigniewa Kosycarza – Maciej Kosycarz.

Politechnika Gdańska Politechnika Gdańska

Niełatwo jest ogarnąć skomplikowaną, poplątaną historię Gdańska i gdańszczan. Pytamy więc o ich Gdańsk. Nasi goście reprezentują dwa pokolenia, co istotne, jeżeli interesuje nas osobista wersja zdarzeń. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 9.08.2019
Godzina emisji: 0.05

Czytaj także

Lądowanie na Księżycu

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 02:00
"Lądowanie na Księżycu i inne zawieszone sny" – to jakże inspirujące hasło 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transatlantyk w Łodzi. Twórców festowalu zainspirował ów "mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Linie życia" w CSW Łaźnia

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 02:00
W gdańskim Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia na Dolnym Mieście 12 lipca zostanie otwarta wystawa prac Franciszki Themerson pod tytułem "Linie życia". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po raz 23. zaczynamy!

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 02:00
Profesor Jerzy Limon – szczęśliwy zapewne – ogłosi 26 lipca w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim otwarcie 23. Festiwalu Szekspirowskiego. Ma powody do radości, gdyż należy do "niezłomnych". Popularyzował najpierw, na początku lat 90, Dni Szekspirowskie. Rozwinął je do rozmiarów festiwalu, a po drodze wybudował – nie bez przeszkód – Gdański Teatr Szekspirowski.
rozwiń zwiń