Piękni, młodzi, utalentowani…

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 02:00
Inteligentni, pracowici, charyzmatyczni – to cechy (jeszcze nie wszystkie) gości tego wydania TPK. Duet – marzenie – słowem (choć, oczywiście, nie jedyny taki): Małgorzata Gorol i Bartosz Bielenia.
Audio
  • Małgorzata Gorol i Bartosz Bielenia gośćmi Baszki Marcinik (Trójka pod Księżycem)
Fragment plakatu promującego spektakl Matka Joanna od aniołów Jana Klaty
Fragment plakatu promującego spektakl "Matka Joanna od aniołów" Jana KlatyFoto: mat. promocyjne

"Matka Joanna od aniołów" Jana Klaty "Matka Joanna od aniołów" Jana Klaty

Zaprosiliśmy państwa i ku naszemu zaskoczeniu zaproszenie przyjęli, nie dlatego, że należą do tych nieprzystępnych, lecz dlatego, że na dwie noce przed premierą. W sobotę, 30 listopada, zagrają w Nowym Teatrze w Warszawie główne role w pierwszej po latach warszawskiej premierze, wyreżyserowanej przez Jana Klatę. To "Matka Joanna od Aniołów" wg opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza.

Małgorzata Gorol Małgorzata Gorol

Oboje grają od lat w spektaklach Jana Klaty. "Wesele" jest wciąż w repertuarze Narodowego Starego Teatru (od 2017 roku). Oboje ten teatr opuścili . W tym sezonie wystąpili obok Moniki Frajczyk i Marcina Czarnika (także byłych aktorów NST) w "Długu", zrealizowanym w Teatrze Nowym Proxima w Krakowie.  

"Trojanki" Jana Klaty z Teatru Wybrzeże zostaną pokazane w konkursie festiwalu Boska Komedia w Krakowie. Małgorzata Gorol występuje tu w roli Kasandry.

"Dług" pojawi się w programie towarzyszącym konkursowi na Boskiej Komedii.

Barbara Marcinik i Bartosz Bielenia Barbara Marcinik i Bartosz Bielenia

Oboje też zagrali w słynnych filmach, Małgorzata Gorol – min. w "Twarzy" Małgorzaty Szumowskiej, nagrodzonej na festiwalu w Berlinie (2018), Bartosz Bielenia – min. w "Bożym Ciele" Jana Komasy, nagrodzonym na festiwalach w Wenecji i w Gdyni (2019); to zarazem polski kandydat do Oscara.

Oboje ukończyli PWST w Krakowie i zostali nagrodzeni w konkursie Talenty Trójki w kategorii Teatr.

Co jeszcze ważnego wydarzyło się w ich krótkim jeszcze, ale bogatym już zawodowym życiu, o to zapytaliśmy w audycji. Pretekstem jednak naszego spotkania była najnowsza ich premiera.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 29.11.2019
Godzina emisji: 0.04

kw

Czytaj także

Co czyni nas szczęśliwymi?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 02:00
Spróbujmy zrobić ćwiczenie: proponuję, byśmy dokończyli pewne zdanie. Brzmi tak: "Jestem szczęściarzem/szczęściarą, ponieważ…"
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Siedem nieprzyjemnych sztuk" i ich autorka

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 02:00
"Nazywam się Małgorzata Sikorska-Miszczuk i jestem dramatopisarką. Napisałam kilkanaście sztuk dla teatru oraz dwa libretta operowe" – tak zaczyna się Prolog siódmej sztuki w tomie pod prowokacyjnym tytułem "Siedem nieprzyjemnych sztuk teatralnych, w tym trzy o Żydach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

O miłości

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 01:11
Chciałbym, żeby "Trójka pod Księżycem" była o miłości. Państwo też?
rozwiń zwiń