X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

To był rok… w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 02:20
Jaki był rok 2019 w teatrze? Od prawie trzydziestu lat próbujemy podsumować mijający rok w życiu teatralnym i za każdym razem zastrzegamy, że rytm życia kulturalnego, także teatralnego wyznaczają sezony. Czy wyrazistość sezonów zaciera się? Czy tradycja podsumowywania lat ma sens? Jaki?
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Wojciech Dorosz/PR

O to m.in. przy okazji pytamy. Tymczasem jednak nie wypada "bojkotować" symbolicznego zamykania roku i zamykamy go w ostatniej "Trójce pod Księżycem" w 2019.

Nasze zaproszenie przyjęli redaktorzy dwóch najważniejszych periodyków teatralnych, choć spotykamy się w finale Świąt Bożego Narodzenia. Miesięcznik "Teatr" reprezentuje zastępczyni redaktora naczelnego pisma – Kalina Zalewska. "Dialog" – jego redaktor naczelny – Jacek Sieradzki.

To okazja o pytanie o kondycję pism kulturalnych.

Miesięcznik "Teatr" prowadzi od lat rozbudowaną ankietę, która może być pomocna w tych okolicznościach. Specyficzną formą podsumowywania minionego etapu życia kulturalnego jest "Subiektywny spis aktorów" Jacka Sieradzkiego. Przyglądamy się różnym konkursom oraz werdyktom jury festiwali teatralnych. To na ich podstawie można wyciągać pewne wnioski, dotyczące tego, co w kończącym się roku zwróciło szczególną uwagę wśród wydarzeń życia teatralnego. Które teatry umocniły swoją pozycję? Które przeżywają kryzys? Którzy twórcy są "na fali"? Które festiwale mają rangę ogólnopolską, a które – charakter lokalny? Czy wśród premier kończącego się roku są prawdziwe wydarzenia teatralne?

Nie mieliśmy odwagi zapraszać recenzentów teatralnych w między świątecznym czasie, choć ich głos przydałby się nam. 

Nie jesteśmy też pewni, w jakim stopniu nasze podsumowanie może zainteresować słuchających nas, czy przypadkiem nasze spotkanie nie ma charakteru "środowiskowego", jak większość rozmów o teatrze.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 27.12.2019
Godzina emisji: 0.04

Czytaj także

"Siedem nieprzyjemnych sztuk" i ich autorka

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 02:00
"Nazywam się Małgorzata Sikorska-Miszczuk i jestem dramatopisarką. Napisałam kilkanaście sztuk dla teatru oraz dwa libretta operowe" – tak zaczyna się Prolog siódmej sztuki w tomie pod prowokacyjnym tytułem "Siedem nieprzyjemnych sztuk teatralnych, w tym trzy o Żydach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piękni, młodzi, utalentowani…

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 02:00
Inteligentni, pracowici, charyzmatyczni – to cechy (jeszcze nie wszystkie) gości tego wydania TPK. Duet – marzenie – słowem (choć, oczywiście, nie jedyny taki): Małgorzata Gorol i Bartosz Bielenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przez teatralne zaświaty

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 02:22
Podróż przez symboliczne zaświaty: INFERNO, PURGATORIO, PARADISO coraz mniej ma co prawda wspólnego z fantazją autora "Boskiej Komedii", ale krakowski Międzynarodowy Festiwal Teatralny, będący rodzajem podsumowania tego, co selekcjonerzy jego programu uznali za najciekawsze w poprzednim sezonie, nazywa się nadal "Boską Komedią".
rozwiń zwiń