W kwarantannie dzieci się nie nudzą!

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 02:00
Od kilku tygodni w TPK przywołujemy "poetów piosenki". Tym razem przypominamy Jeremiego Przyborę. My – ponieważ naszym gościem jest, niegdysiejsza nasza Trójkowa koleżanka – Monika Makowska-Wasowska. 
Audio
  • Jeremi Przybora, Kabaret Starszych Panów i urodziny Szekspira (Trójka pod Księżycem)
Jeremi Przybora
Jeremi PrzyboraFoto: Unknown photographer/Public domain/Wikimedia Commons

"Starsi Panowie Dwaj. Kompendium niewiedzy" Grzegorz Wasowski, Monika Wasowska "Starsi Panowie Dwaj. Kompendium niewiedzy" Grzegorz Wasowski, Monika Wasowska

Nie próbujemy nawet ogarniać całości twórczości jednego ze "Starszych Panów". Po prostu w kolejną noc tej "niezwykłej" – oby – niepowtarzalnej wiosny rozmawiamy i słuchamy muzyki. Pan Jerzy Wasowski także naturalnie pojawia się wraz ze swoimi kompozycjami. I – wyłącznie jego muzyki słuchamy.

Skręcając wspomnieniami w rozmaite uliczki podczas tego spotkania, przywołujemy m.in. Magdę Umer, Grzegorza Turnaua, MUMIO, panią Barbarę Krafftównę, Piotra Zubka.

Zaglądamy do książek, min. do księgi pod tytułem "Starsi Panowie Dwaj. Kompendium niewiedzy" Moniki oraz Grzegorza Wasowskich. Pojawiają się naturalnie, zarówno radiowy Eterek, jak i telewizyjny Kabaret Starszych Panów.

A skąd tytuł tego wydania TPK? Kto wie, ten wie. Kto nie, ten dowie się, jeśli posłucha naszej audycji.

A tymczasem 23 kwietnia był Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. 23 kwietnia, jak przypominamy od… 1995 roku, zmarli Cervantes oraz Szekspir, tyle że w 1616 roku, patronem dnia był św. Jerzy (także Wojciech).

456. Urodziny Szekspira 456. Urodziny Szekspira

A za tydzień… 1 maja – "Dymna Noc" zapowiada się!

456. Urodziny Szekspira 456. Urodziny Szekspira

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 24.04.2020
Godzina emisji: 0.06

Czytaj także

Nie tylko w sutannie

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2020 21:00
Nie tylko w sutannie występował, choć występował w niej "rekordowo" w swojej kilkuletniej zaledwie biografii zawodowej, kilkunastoletniej, biorąc pod uwagę jego debiut w wieku siedmiu lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nowy Dekameron" – premiera!

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 02:00
To pierwsza od momentu zamknięcia teatrów premiera, ale oczywiście - na razie  – w sieci! Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy postanowił nie tylko udostępniać  to, co może tą drogą przypominać swoim widzom, uznał, że trzeba przedstawić coś absolutnie nowego.
rozwiń zwiń