Dymna noc

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 02:00
Maj 2020, zarazem tegoroczną majówkę zaczęliśmy z rozmachem. Prosimy nie zasypiać jeszcze, tym bardziej nie wychodzić z domu!
Audio
  • Spotkanie z Anną Dymną (Trójka pod Księżycem)
Anna Dymna
Anna DymnaFoto: PR

Jedna z najbardziej zapracowanych dzisiaj aktorek, pani Ania Dymna, opanowała perfekcyjnie posługiwanie się komunikatorami internetowymi i działa zarówno w swojej fundacji, jak i w Akademii Sztuk Teatralnych oraz w… Narodowym Starym Teatrze. Obłożona tomami poezji, scenariuszami, raz w tygodniu opuszcza swój dom z ogródkiem, poza tym przygotowuje zdrowe sałatki i nieustannie porozumiewa się ze światem na zewnątrz, a trzy koty nie mogą wyjść z podziwu, że ich pani nie dość, że jest obecna, to prawie cały czas mówi do siebie (z ich punktu widzenia).

Anna Dymna Anna Dymna

Spróbowaliśmy dowiedzieć się, jak radzi sobie z odwołanymi festiwalami, nad przygotowaniami których spędziła kilka miesięcy. Zapytaliśmy, czy Krakowski Salon Poezji działa w Narodowym Starym Teatrze. Sprawdziliśmy, czy przygotowuje się tam premiery.

Nie zapomnieliśmy o jej podopiecznych z Fundacji Mimo Wszystko. Zainteresował nas też stan jej niewielkiego, ale jednak, ogródka.


Anna Dymna i Wiesław Dymny (fot: archiwum prywatne) Anna Dymna i Wiesław Dymny (fot: archiwum prywatne)

Za nami już noce z poetami piosenki: Wojciechem Młynarskim, Agnieszką Osiecką, Jonaszem Koftą oraz Jeremim Przyborą. Czas na noc z … Wiesławem Dymnym. Przywołaliśmy więc także piwniczne klimaty. Może też udało nam się odnaleźć w naszym archiwum "Klub Trójki", transmitowany z Piwnicy Pod Baranami.

Dymno-Dymna noc za nami, a przed nami cały maj! Będzie dobrze.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 01.05.2020
Godzina emisji: 0.06