Postaci fantastyczne w "Weselu" i "Inne rozkosze"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2020 02:00
Czy długi weekend, następujący po dniu świątecznym, ma w obecnej sytuacji szczególne znaczenie, tego nie jesteśmy pewni, ale mimo wszystko znów spróbowaliśmy zdystansować się do problemów, których nie brakuje nam.
Audio
  • Spotkanie z Wawrzyńcem Kostrzewskim (Trójka Pod Księżycem)
mat. promocyjne
mat. promocyjneFoto: Wawrzyniec Kostrzewski

Skąd dwa tytuły z literatury polskiej w temacie tego wydania "Trójki pod Księżycem"? Łatwo domyślić się. Pierwszy podpowiedziała nam tegoroczna matura z języka polskiego. Drugi, nawiązujący do poprzedniego wydania TPK, poświęconego Jerzemu Pilchowi, został natomiast użyty metaforycznie.

Piotr Adamczyk i Barbara Marcinik (foto: Wojciech Dorosz/PR) Piotr Adamczyk i Barbara Marcinik (foto: Wojciech Dorosz/PR)

Uprzedziwszy, w jakich mniej więcej rejonach będziemy poruszać się, ujawniliśmy nazwisko gościa tej czerwcowej nocy: Kostrzewski. Wawrzyniec Kostrzewski – reżyser teatralny i kabaretowy, autor scenariuszy, twórca słynnego telewizyjnego "Wesela", współtwórca Kabaretu na Koniec Świata oraz La La Poland, przyjął nasze zaproszenie, choć może być z nami tylko połączony za pomocą komunikatora internetowego. Dla słuchających nas mogło to nie mieć znaczenia, gdyż i tak jesteśmy niewidzialni, gdyby nie zasadnicza różnica w jakości technicznej przekazu. Radio ma nadal przewagę nad innymi mediami, gwarantując najwyższą jakość dźwięku, co dodaje nam otuchy w czasach ekspansji tych środków przekazu, które "stawiają na obraz".

Piotr Adamczyk, Wawrzyniec Kostrzewski i Barbara Marcinik (foto: Wojciech Dorosz/PR) Piotr Adamczyk, Wawrzyniec Kostrzewski i Barbara Marcinik (foto: Wojciech Dorosz/PR)

Wawrzyńca Kostrzewskiego zazwyczaj gościliśmy też wraz z Olgą Sarzyńską, aktorką Teatru Ateneum w Warszawie, współtworzącą z nim Kabaret oraz spektakle. W tej sytuacji o Oldze mogliśmy tylko porozmawiać lub posłuchać w jej wykonaniu piosenek, bo fantastycznie śpiewa.

Olga Sarzyńska i Wawrzyniec Kostrzewski w studiu radiowej Trójki Olga Sarzyńska i Wawrzyniec Kostrzewski w studiu radiowej Trójki  (foto: Wojciech Dorosz)

Spróbowaliśmy więc po raz kolejny tej dziwnej i groźnej wiosny wykreować rzeczywistość alternatywną do tej, która czyni nas bezradnymi i lękającymi się przyszłości.

Zapraszamy. Tylko u nas możliwy jest wyżej zaproponowany wariant! Testujemy go od trzech miesięcy.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 12.06.2020
Godzina emisji: 0.06


Czytaj także

Śląsk walczy!

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 02:00
Każde z miast, któremu oddawaliśmy czas TPK ostatnio, na swój sposób walczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kraków walczy!

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 02:00
Po serii spotkań z poetami piosenki, domykamy serię kolejną pod "bojowymi" hasłami: Sopot, Poznań, Śląsk/Katowice walczą. Tym razem – Kraków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Pilch, anioły i demony – część II

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 02:00
Spotykamy się w "Trójce pod Księżycem" w noc po pożegnaniu Jerzego Pilcha w Kielcach. Nie minął tydzień od momentu, w którym przyszła wiadomość, że pisarz nie żyje.
rozwiń zwiń