Wyplątujemy się z sieci

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 02:00
Tą, brzmiącą radośnie, wiadomością przychodzi nam podzielić się 11 września, co prawda 2020 roku, ale "tyrania" rocznic nie pozwala zapomnieć, że… "Tyrania" rocznic "okrągłych" zwalnia od konieczności obchodzenia pozostałych.
55. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt
55. Przegląd Teatrów Małych Form KontrapunktFoto: mat. promocyjne

Tymczasem, istotnie, "kto żyw", spieszy do teatru, bo: "zamkną, nie zamkną"? Pisząc wprost: nowy sezon w teatrach – rozpoczęty – cieszymy się, że nie musimy rozmawiać o tym, co on-line. Do niedawna jeszcze groziło nam, że , na własne życzenie , zaplączemy  się w sieci, że ucieczka do świata wirtualnego jest wyprawą z biletem w jedną stronę. Dzięki temu, co nas dopadło przed pół rokiem, zabiegamy o bilet powrotny. Tak! Chcemy spotkać się w realu!

Posłuchaj
114:11 2020_09_11 00_05_45_PR3_Trojka_Pod_Ksiezycem.mp3 Spotkanie z Tomaszem Domagałą (Trójka Pod Księżycem)

 

I o tym, jak udaje się teatrom powrócić wraz z nowym sezonem, rozmawiamy tej wrześniowej nocy z człowiekiem, który teatrem żyje w sensie dosłownym. To – krytyk – Tomasz Domagała. Uwolniwszy się z instytucjonalnych zależności, założywszy blog, nie opuszcza żadnej (prawie?) premiery, ani festiwalu, który ocalał.

Tomasz Domagała Tomasz Domagała

Łączymy się z naszym gościem za pomocą internetu (a jednak!) – nie tylko z tego powodu, że tak bezpieczniej, ale dlatego, że jest on w Szczecinie na Prologu 55 Kontrapunktu. Powrócił właśnie z Rzeszowa, a już niebawem zamierza udać się do Lublina. Co zobaczył pod koniec poprzedniego sezonu czyli  nietypowo – w czasie wakacji – do obejrzenia, czego przygotowuje się w sposób szczególny?

W tej, szczególnej, sytuacji w mniejszym stopniu interesuje nas nie – krytyczna ocena spektakli, lecz próba opisu tego, czego doświadcza się "po wypuszczeniu na wolność". Ciekawi jesteśmy rozmów, jakie prowadził Tomasz Domagała z artystami, nie tylko polskimi. Jakimi oni dzielili się z nim doświadczeniami?

Zapraszamy, nie wyłącznie ludzi teatru, widzów, także tych, którzy dzielą właśnie z ludźmi teatru ów los, "wyplątujących się z sieci".

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Kuba Sadowski 
Data emisji: 11.09.2020
Godzina emisji: 0.05

Czytaj także

Taki pejzaż – stocznia po 40 latach

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 02:00
Przed dwoma tygodniami – 14 sierpnia w "Trójce pod Księżycem" – gościliśmy Janinę Jankowską, autorkę najsłynniejszego dokumentu radiowego o strajku w Stoczni Gdańskiej, nagrodzonego Prix Italia 81 – "Sierpień 1980". 40 lat wcześniej, nad ranem rozpoczynał się w Stoczni strajk. Dzisiaj mija rocznica piętnastego dnia strajku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Między żurawiem i szybem

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 15:00
Poezja Europejskiej Poetki Wolności 2020 – Sinead Morrissey – zainspirowana  arcydziełem wczesnej myśli inżynierskiej (temat poprzedniego wydania MBK), podpowiedziała nam, że można, jak wyżej, zatytułować Magazyn. To – trochę żart, ale gościa specjalnego wydania spotkałam w Stoczni Gdańskiej, nieopodal słynnych żurawi, a w części jego drugiej, informacyjnej, zaprosiliśmy na wystawę, której symbolem jest kopalniany szyb.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uzdrowiska, uzdrowiska

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 00:00
Wymarzony temat na koniec lata, gdyż miejscowości wakacyjnego wypoczynku Polaków powoli "usypiają", ale nie uzdrowiska.
rozwiń zwiń