"Dopisujemy kolejne strony do dzieła Conrada"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2011 17:44
Trwa Festiwal Conrada, jego motto: "W poszukiwaniu utraconych światów". Trójka w dzień i w nocy donosi prosto z Krakowa.
Audio
Dopisujemy kolejne strony do dzieła Conrada
Foto: fot. Grzegorz Ziemiański, www.fotohuta.pl, źr.mat.prasowe

- Nie jest to festiwal poświęcony twórczości Josepha Conrada. Ale zakres tematyczny tego, co robimy już od 3 lat, to jest dopisywanie kolejnych stron do jego dzieła - mówi związany z festiwalem Robert Piaskowski, który w nocnej audycji "Trójka pod Księżycem" był gościem Baszki Marcinik.

Hasło festiwalu: "W poszukiwaniu utraconych światów", mowa tu o zmieniającej się rzeczywistości, o tym co znika razem z przekładem książki, o tym że znika też jej tradycyjna forma i wspominanie ludzi, którzy odeszli.

W tym roku w Krakowie o nieobecności rozmawia  blisko stu pisarzy z całego świata, a także tłumacze, filozofowie, wydawcy i dyrektorzy wielkich literackich festiwali.

Czytelnicy mają szansę spotkać się z młodymi poetami i z wielkimi literatury: Alberto Manguelem, Roberto Calasso, z Fleur Jaeggy, ze Steve'em Sem-Sandbergiem i Michelem Houellebecqiem. W niedzielę festiwal zakończy spotkanie z Januszem Głowackim.

- Chodzi nam o to, by w Krakowie nic nie zostało powiedziane ostatecznie, żeby rozbudzić intelektualnie czytalników, żeby się wzajemnie inspirować - puentuje Robert Piaskowski.

Baszka Marcinik rozmawiał także z organizatorami Targów Książki, które w Krakowie odbywają się w tym samym terminie. Zapraszamy do odsłuchania audycji! A także do śledzenia działań Trójki w Krakowie!

 

usc

Czytaj także

Sezon na Conrada

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2011 01:01
Specjalne wydanie Dwójkowego magazynu prosto z Krakowa
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka na Festiwalu Conrada

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2011 19:13
W Krakowie rozpoczęło się wielkie święto literatury – 3. Festiwal im. Josepha Conrada. Najważniejsze wydarzenia obserwować będą na miejscu nasi dziennikarze: Barbara Marcinik i Michał Nogaś.
rozwiń zwiń