Pierwsze "międzyplanetarne” wydanie TPK w 2012 roku!

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2012 15:35
… i bylibyśmy zgubieni, gdyby nie … satelity krążące wokół nas …
Audio
Katowice - Miasto Ogrodów
Katowice - Miasto OgrodówFoto: mat. prom.

Ja – w studiu przy Myśliwieckiej, goście w liczbie przekraczającej normę (miło, ale …), w studiu przy Ligonia i jeden jeszcze gość gdzieś w… Krakowie. Uruchamiamy POMOST: WARSZAWA – KATOWICE.

Podczas, gdy z Krakowa napływają ponure wieści na temat uszczuplenia masy festiwalowej, Katowice, wręcz przeciwnie, powiększają swoją kulturalną masę. MIREK RUSECKI – współgospodarz wydania – poinformował nas, o tym, że Katowice stają się ogromnym placem budowy, ale nie kopalnie i huty budują, lecz… tego dowiemy się w szczegółach w tym wydaniu, poświęconym miastu i regionowi.

 


Spot promujący Katowice jako kandydata do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 - Katowice - Miasto ogrodów

 

To miasto – to KATOWICE – które nie pogrążyły się w odrętwieniu w czerwcu ub. roku, kiedy dowiedziały się, że nie zostaną ESK 2016. Mają natomiast szanse zostać inną stolicą. Szczegóły – w tym wydaniu. Co tkwi w tych szczegółach – sama nie wiem, to wie MIREK RUSECKI. Wśród gości - profesor KATARZYNA POPIOŁEK - socjolog, ŁUKASZ KAŁĘBASIAK - dziennikarz Gazety Wyborczej, profesor MARIAN OSLISLO - rektor katowickiej ASP, PIOTR ZACZKOWSKI - dyrektor Instytucji Kultury Katowice - Miasto Ogrodów, MAREK ZIELIŃSKI - dyrektor artystyczny tej instytucji. 

Ja mogę tylko dodać, że zaprosiłam KRZYSZTOFA KORWIN–PIOTROWSKIEGO z Teatru Muzycznego w Gliwicach, który to teatr – z efektami – zaprosił do wyreżyserowania spektaklu panią ANNĘ POLONY, do napisania piosenek – MICHAŁA RUSINKA.

Zapraszamy.

Lost in the Stars: Baszka Marcinik i Wojtek Dorosz – wydawca.

Czytaj także

Katowice stawiają na street art

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2011 11:38
Warsztaty z tworzenia graffiti, przegląd filmów poświęconych sztuce ulicy, koncerty, spotkania z artystami, a przede wszystkim wielkie malowanie w centrum miasta – to główne atrakcje zaplanowane w ramach imprezy Katowice Street Art Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie leży Europejska Stolica Kultury?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2011 07:00
O tytuł rywalizują Katowice, Gdańsk, Lublin, Wrocław i Warszawa. O godz. 16 dowiemy się, kto otrzyma prestiżowe wyróżnienie.
rozwiń zwiń