Polakom daleko do Bowiego i Puchatka

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 16:44
Ponad 60 % naszych rodaków nie pyta o sprawy najważniejsze i nie rozmawia o nich. Tymczasem 66-letni artysta po wielu latach milczenia wydał utwór, w którym zastanawia się: "gdzie teraz jesteśmy?". A Kubuś Puchatek dorzucił swoje 3 grosze...
Audio
Dawid Bowie
Dawid BowieFoto: materiały promocyjne

- 71 % z nas nie zadaje sobie pytania, podstawowowego moim zdaniem, "czy moje życie ma sens?". 66 % nie pyta czy istnieje Bóg, a 23 % nigdy nie zadało sobie pytania: "czy jest ktoś, kto mnie kocha?". Zdumiało mnie to, bo w "Trójce pod Księżycem" je stawiamy - rozpoczął nocne spotkanie ze słuchaczami Dariusz Bugalski. W rozważaniach niezmiennie pomogła muzyka.

Po dziesięciu latach bowiem David Bowie przemówił. W dniu 66. urodzin artysty pojawiła się piosenka zapowiadająca jego nowy album "The Next Day", który ma się ukazać w marcu. Piosenka nosi tytuł "Where are we now?" No właśnie: gdzie teraz jesteśmy? W jakim miejscu życia się znajdujemy i czy się w nim odnajdujemy?

Słuchacze Trójki podpowiedzieli kolejne: dokąd pędzimy zamiast żyć? kim jestem? co mi w życiu wyszło? dlaczego tak trudno być tu i teraz? - Mam wrażenie, że tylko takie wydarzenia, jak śmierć czy choroba, są w stanie zatrzymać czas na chwilę. Wtedy dryfujemy i zadajemy sobie podobne pytania - zauważyła Pani Józefina.

Jakie pytanie zadał 75-letni Pan Celestyn, który przeżył z żoną pół wieku? Czego najlepiej słucha się między północą a 3.00 nad ranem i co ma do tego wszystkiego Kubuś Puchatek? Posłuchaj całej audycji!

Audycji "Trójka pod księżycem" można słuchać w nocy z czwartku na piątek tuż po północy. Zapraszamy! Prowadzą ją naprzemiennie Baszka Marcinik i Dariusz Bugalski.

Czytaj także

Życie według planu minimum nigdy nie da szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2012 13:29
Tomasz Jamroziak (psycholog): Zbyt często myślimy sobie: nie będę próbował, bo nie dam rady. Wtedy gdzieś w środku mamy przekonanie, że nasze życie nie należy tak naprawdę do nas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pytania niezadane

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2012 14:06
Czytam właśnie wspaniałą biografię Janusza Korczaka, której autorką jest Joanna Olczak-Ronikier. Odwracam kolejne strony i nie opuszcza mnie zdumienie: Jak to możliwe…
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie pytaj "dlaczego?", tylko "po co?"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2012 17:25
Dr Tomasz Skalski (filozof): Pytanie "dlaczego?" służy nie tyle znajdowaniu przyczyn, rozwiązywaniu problemów, ale pozostaniu w miejscu. Wikła nas w myśleniu o przeszłości zamiast o rozwiązaniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tłumacz się życiowym spadkiem

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 16:22
- Łańcuch negatywnych doświadczeń przekazywanych w rodzinie można przerwać, można nauczyć się i zachowywać inaczej, niż byliśmy wychowani - zapewnia psycholog Tomek Jamroziak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmień swoje życie już dziś!

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 17:43
- Nie warto czekać z realizowaniem marzeń - podkreśla gość Grażyny Dobroń
rozwiń zwiń