Polscy pionierzy pracowitości. Od Jana z Kolna po Wandę Rutkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 09:54
- Ta książka, na pierwszy rzut oka, jest przeznaczona dla dzieci i młodzieży, być może powinna pojawić się w każdym przedszkolu i podstawówce. Przekonałem się jednak, że jest to pozycja także dla osób dorosłych - tak o "Pionierach, czyli poczcie niewiarygodnie pracowitych Polaków" opowiadał Michał Nogaś w audycji "Trójkowy znak jakości".
Audio
  • Polscy pionierzy pracowitości. Od Jana z Kolna po Wandę Rutkiewicz (Trójkowy znak jakości)
Fragment okładki książki Pionierzy, czyli niewiarygodnie pracowici Polacy
Fragment okładki książki "Pionierzy, czyli niewiarygodnie pracowici Polacy"Foto: mat. promocyjne

''Kto zbudował kolej w Andach? Kto wymyślił salony piękności? Kto odkrył witaminy? Kto pierwszy poszybował w niebo? Kto wynalazł kamizelkę kuloodporną? Kto złamał tajne szyfry wroga? "Pionierzy, czyli poczet niewiarygodnie pracowitych Polaków" autorstwa Marty Dzienkiewicz opowiada właśnie o nich, o naszych rodakach. Żyjących dawno temu i współczesnych. Pomysłowych i odważnych. Trochę szalonych, zawsze upartych. I niewiarygodnie pracowitych.

Więcej rozmów o literaturze "Z najwyższej półki" >>>
Znajdziemy tu biogramy wielu osób. Od Jana z Kolna po Wandę Rutkiewicz. Czytamy m.in. o Stefanie Drzewieckim - konstruktorze pierwszej łodzi podwodnej,  Czesławie Tańskim - wynalazcy szybowca czy Kazimierzu Żegleniu, który opatentował kamizelkę kuloodporną.
Książką "Pionierzy, czyli poczet niewiarygodnie pracowitych Polaków " debiutuje Marta Dzienkiewicz. Z wykształcenia jest muzykologiem. Pracowała także jako bibliotekarz. Autorami pięknych ilustracji są Joanna Rzezak i Piotr Karski. Oboje byli już wielokrotnie nagradzani na polskich i międzynarodowych konkursach graficznych.

"Trójkowy Znak Jakości" na naszej antenie w każdy piątek o godz. 7.45.

Zapraszamy też na profil "Z najwyższej półki" na FB

(mp)

Czytaj także

"Staje się postacią, którą gra". Biografia Janusza Gajosa

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2013 09:24
Ta książka była oczekiwana przez rzesze miłośników, żeby nie powiedzieć wyznawców talentu Janusza Gajosa, okrzykniętego spadkobiercą Tadeusza Łomnickiego. Autorką biografii aktora jest Elżbieta Baniewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawdziwe życie pomnikowych postaci

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 11:32
- Ta książka to klucz do zrozumienia wyborów, jakich dokonywać musieli przedstawiciele polskiej inteligencji powojennej. Postaci wybitne, indywidualności, które nie bały się mówić tego, co myślą. Często nie godziły się na kompromisy i toczyły codzienną walkę o to, by móc sobą pozostać - mówi Michał Nogaś o książce "Wytrąceni z milczenia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyskretny obserwator politycznego teatru

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 17:30
Do książek z "Trójkowym znakiem jakości" dołączył właśnie "Kamerdyner", którego bohaterem jest Eugene Allen - majordomus ośmiu prezydentów USA.
rozwiń zwiń