X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Majubaju, czyli podróżnicze opowieści sympatycznej treści

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2014 12:19
Ta książka jest odzwierciedleniem stylu życia autorki. Nazwałbym ten styl zwariowanym - mówi Michał Nogaś o ukazującej się właśnie na rynku książce "Majubaju, czyli żyrafy wychodzą z szafy", której autorką jest Maja Sontag.
Audio
  • Majubaju, czyli podróżnicze opowieści sympatycznej treści (Trójkowy znak jakości)
Maja Sontag: państwo ze zdjęcia to młoda para, której bliżej nie znam, gdyż na weselu byłam jako osoba towarzysząca opiekuna orangutanów w pobliskim rezerwacie. Okolice Bukit Lawang, Sumatra, Indonezja
Maja Sontag: "państwo ze zdjęcia to młoda para, której bliżej nie znam, gdyż na weselu byłam jako osoba towarzysząca opiekuna orangutanów w pobliskim rezerwacie”. Okolice Bukit Lawang, Sumatra, IndonezjaFoto: archiwum prywatne Mai Sontag

"Bo to było tak. Zawsze marzyła mi się podróż dookoła świata. Życzenie wypowiadane tęsknie na jednym wydechu z wygraną w totka i romansem z Mikiem Pattonem, powtarzane jak mantra przy zdmuchiwaniu urodzinowych świeczek. Od samego chcenia i rozmyślania nic się jednak nie zadziało. Zrozumiałam, że trzeba po prostu zakasać rękawy i wziąć sprawy w swoje ręce. Marzenia są po to, by je samemu spełniać" - czytamy we wstępie.

Sądeczanka Maja Sontag postanowiła więc wszystko rzucić i wyjechać. - Wyruszyła 8 września 2010 roku o godz. 12.10, wróciła 11 marca 2012 o godz. 15.45. Wszystko, co zdarzyło się podczas tej podróży, postanowiła zapisywać dla siebie i bliskich - żeby wiedzieli, gdzie przebywa, co ją spotykało i zauroczyło, kogo ona zauroczyła. Zaczęło się od bloga zatytułowanego Majubaju. Książka jest tego bloga rozszerzeniem i uzupełnieniem - mówi Michał Nogaś.

Wyd.

Maja Sontag to postać nietuzinkowa. - Dziewczyna mierzy blisko dwa metry, jest wiecznie uśmiechnięta i nastawiona pozytywnie do życia. W jej książce są emocje i spostrzeżenia, chwile refleksji, jest też coś, co doceniam wyjątkowo: to wszystko jest do bólu prawdziwe i przez nią przeżyte - opisuje Michał Nogaś.
Autorka "Majubaju, czyli żyrafy wychodzą z szafy" nie pozostaje dłużna redaktorowi Trójki. Na swoim profilu FB napisała: "Bez Trójki i Michała Nogasia to wszystko by się nie wydarzyło, dlatego jeśli miałabym jak na Oscarach pięć sekund i możliwość podziękowania tylko trzem osobom, to byłby to Michał Nogaś, Michał Nogaś i Michał Nogaś".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.
W środę, 9 kwietnia, Maja Sontag będzie gościem audycji "Do południa".

Zapraszamy też na profil "Z najwyższej półki" na Facebooku >>>

Trójkowy znak jakości" na naszej antenie w każdy piątek o godz. 7.45.

(mk)

Czytaj także

"Atlas wysp odległych", czyli Judith Schalansky podróże palcem po mapie

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 13:00
Jeśli wydaje Ci się, że atlas geograficzny nie ma nic wspólnego z poezją, koniecznie sięgnij po książkę Judith Schalansky. "Atlas wysp odległych" to wysmakowany album, w którym literatura łączy się z kartografią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Poza krawędź świata": historia rejsu, który zdziesiątkował załogę

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2014 09:45
- To opowieść o Magellanie i jego przejmującym rejsie dookoła Ziemi - mówi Michał Nogaś o fascynującej niczym najlepszy thriller książce Laurence'a Bergreena "Poza krawędź świata".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróżniczy dekalog Nicolasa Bouviera

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 21:01
"Wszędzie tam, gdzie żyją ludzie, tam przeżyje podróżnik” - to myśl, którą Nicolas Bouvuier kierował się podczas swoich słynnych wypraw. O jego książce "Oswajanie świata", nazywanej "biblią podróżników", opowiadała w Dwójce Małgorzata Szymańska.
rozwiń zwiń