Majubaju, czyli podróżnicze opowieści sympatycznej treści

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2014 12:19
Ta książka jest odzwierciedleniem stylu życia autorki. Nazwałbym ten styl zwariowanym - mówi Michał Nogaś o ukazującej się właśnie na rynku książce "Majubaju, czyli żyrafy wychodzą z szafy", której autorką jest Maja Sontag.
Audio
  • Majubaju, czyli podróżnicze opowieści sympatycznej treści (Trójkowy znak jakości)
Maja Sontag: państwo ze zdjęcia to młoda para, której bliżej nie znam, gdyż na weselu byłam jako osoba towarzysząca opiekuna orangutanów w pobliskim rezerwacie. Okolice Bukit Lawang, Sumatra, Indonezja
Maja Sontag: "państwo ze zdjęcia to młoda para, której bliżej nie znam, gdyż na weselu byłam jako osoba towarzysząca opiekuna orangutanów w pobliskim rezerwacie”. Okolice Bukit Lawang, Sumatra, IndonezjaFoto: archiwum prywatne Mai Sontag

"Bo to było tak. Zawsze marzyła mi się podróż dookoła świata. Życzenie wypowiadane tęsknie na jednym wydechu z wygraną w totka i romansem z Mikiem Pattonem, powtarzane jak mantra przy zdmuchiwaniu urodzinowych świeczek. Od samego chcenia i rozmyślania nic się jednak nie zadziało. Zrozumiałam, że trzeba po prostu zakasać rękawy i wziąć sprawy w swoje ręce. Marzenia są po to, by je samemu spełniać" - czytamy we wstępie.

Sądeczanka Maja Sontag postanowiła więc wszystko rzucić i wyjechać. - Wyruszyła 8 września 2010 roku o godz. 12.10, wróciła 11 marca 2012 o godz. 15.45. Wszystko, co zdarzyło się podczas tej podróży, postanowiła zapisywać dla siebie i bliskich - żeby wiedzieli, gdzie przebywa, co ją spotykało i zauroczyło, kogo ona zauroczyła. Zaczęło się od bloga zatytułowanego Majubaju. Książka jest tego bloga rozszerzeniem i uzupełnieniem - mówi Michał Nogaś.

Wyd.

Maja Sontag to postać nietuzinkowa. - Dziewczyna mierzy blisko dwa metry, jest wiecznie uśmiechnięta i nastawiona pozytywnie do życia. W jej książce są emocje i spostrzeżenia, chwile refleksji, jest też coś, co doceniam wyjątkowo: to wszystko jest do bólu prawdziwe i przez nią przeżyte - opisuje Michał Nogaś.
Autorka "Majubaju, czyli żyrafy wychodzą z szafy" nie pozostaje dłużna redaktorowi Trójki. Na swoim profilu FB napisała: "Bez Trójki i Michała Nogasia to wszystko by się nie wydarzyło, dlatego jeśli miałabym jak na Oscarach pięć sekund i możliwość podziękowania tylko trzem osobom, to byłby to Michał Nogaś, Michał Nogaś i Michał Nogaś".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.
W środę, 9 kwietnia, Maja Sontag będzie gościem audycji "Do południa".

Zapraszamy też na profil "Z najwyższej półki" na Facebooku >>>

Trójkowy znak jakości" na naszej antenie w każdy piątek o godz. 7.45.

(mk)

Czytaj także

"Atlas wysp odległych", czyli Judith Schalansky podróże palcem po mapie

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 13:00
Jeśli wydaje Ci się, że atlas geograficzny nie ma nic wspólnego z poezją, koniecznie sięgnij po książkę Judith Schalansky. "Atlas wysp odległych" to wysmakowany album, w którym literatura łączy się z kartografią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Poza krawędź świata": historia rejsu, który zdziesiątkował załogę

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2014 09:45
- To opowieść o Magellanie i jego przejmującym rejsie dookoła Ziemi - mówi Michał Nogaś o fascynującej niczym najlepszy thriller książce Laurence'a Bergreena "Poza krawędź świata".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróżniczy dekalog Nicolasa Bouviera

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 21:01
"Wszędzie tam, gdzie żyją ludzie, tam przeżyje podróżnik” - to myśl, którą Nicolas Bouvuier kierował się podczas swoich słynnych wypraw. O jego książce "Oswajanie świata", nazywanej "biblią podróżników", opowiadała w Dwójce Małgorzata Szymańska.
rozwiń zwiń